Азотні мінеральні добрива, безперечно, є лідерами продажу на агрохімічних ринках переважної більшості прогресивних країн. І така ситуація пояснюється просто: азот – найбільш необхідний елемент живлення сільськогосподарських культур, від достатньої кількості якого залежить нормальний ріст, розвиток рослин і, зрештою, їхня урожайність. Зрозуміло, що аграрний сектор працює заради одного результату – отримання високих урожаїв, що на сьогоднішній день можливо лише за умови використання різних типів удобрень – і органіки, і хімічних сумішей.

Серед азотовмісних добрив, що користуються попитом у вітчизняних сільгоспвиробників, виділяють селітру аміачну, карбамідно-аміачну суміш, карбамід. Про переваги використання останнього та про норми його внесення слід розповісти детальніше.

Карбамід: чому варто обрати?

Вказане добриво має широкий перелік позитивних характеристик, завдяки яким вже тривалий час користується стабільним успіхом у фермерів та аграріїв. Отже, карбамід – це:

 1. Найбільш концентроване азотне добриво (46% азоту).
 2. Добре розчиняється у воді.
 3. Не злежується.
 4. Можна використовувати на усіх типах ґрунтів для різних видів внесення – основного, позакореневого, передпосівного.
 5. Сприяє підвищенню рівня білка у продукції (у колосових зернових культурах).
 6. Простий у застосуванні.
 7. Чудово сприймається культурами.

Окрім того, карбамід при використанні не залишає опіків на листі культур на відміну від деяких інших азотних добрив. Також вказана хімічна суміш стійка до вилуговування, що вкрай важливо для поливного землеробства.

Карбамід доцільно обирати у якості основного добрива для підвищення урожайності таких культур як цукровий буряк, картопля та для більшості овочевих.

Норми внесення карбаміду

 • Колосові зернові (для пшениці, вівса, жита) – при основному внесенні норма становить 100-150 кг/га.
 • Для соняшника – 80-100кг карбаміду на один гектар.
 • Для зернової кукурудзи при передпосівному або основному внесенні – 110-160кг/га.
 • Для овочевих культур необхідно розраховувати наступним чином: перед посадкою вносять 1-12 грам карбаміду на один метр квадратний; протягом вегетаційного періоду – підживлюють у розрахунку 5-10 грам на кв. метр; при позакореневому підживленні до настання фази цвітіння – 3 літри робочого розчину (50-60грам карбаміду на 10 літрів води) на 100 кв. метрів.