Наша країна здавна славилась своїми садами, квітучими та багатими на яблука, вишні, сливи, груші, абрикоси. Майже у кожному сільськогосподарському підприємстві за радянських часів були плодові насадження. Проте, така традиція залишилась, і на сьогоднішній день теж багато фермерських господарств та аграрних компаній продовжують вирощувати смачні та корисні фрукти і ягоди.

Весною сади потребують особливої уваги. В цей час треба проводити ряд господарських заходів, що в подальшому матимуть вплив на урожайність фруктових дерев. Одним із найважливіших серед них є захист садів від шкідливих комах.

Карбамід. Його роль у боротьбі із шкідниками

Обприскування – це найбільш розповсюджений спосіб догляду за деревами. По-перше, завдяки його використанню можна позбутись личинок комах, а по-друге, підживити сади важливими мінеральними речовинами. За допомогою яких засобів проводиться обприскування? Використовують мідний купорос, залізний купорос, карбамід (сечовину) та бордоську суміш. Звичайно, серед усіх цих препаратів чільне місце займає карбамід, який ефективний і у знищенні шкідників, і у азотному живленні дерев. При застосуванні карбаміду важливо розрахувати його правильну норму та приготувати суміш, адже усім відомо, що в чистому вигляді його використовувати не варто (може призвести до опіків листя).

Особливості обприскування карбамідом:

  1. Обприскування можна проводити як весною, так і восени. Роблять це 5-відсотковим розчином карбаміду. Восени обприскуються листя, при чому з обох боків, а весною — саме дерево і бруньки. Якщо крона дерева висока і обприскати його на 100% не вдається, то у такому випадку забезпечити високу ефективність просто неможливо, адже шкідники можуть залишитись на верхівці дерева (і не лише шкідники, а й збудники грибкових хвороб).
  2. Найкращий результат дає осіннє обприскування, адже обробляється все листя і хімічна речовина розтікається по всьому дереву. Таким чином, весну сади очікують вже захищеними.
  3. Сечовину використовують разом із мідним купоросом. Ця суміш є найбільш безпечною та дієвою. Ні в якому разі не можна застосовувати карбамід із вапном, крейдою або суперфосфатом.
  4. Обприскуючи дерево, не варто забувати і про гілки та його стовбур. Також, починаючи проводити профілактичні заходи за допомогою карбаміду, варто не зупинятись на декількох деревах. Потрібно здійснити обприскування всього саду.