Карбамідно-аміачну суміш (КАС) не можна назвати новинкою ринку мінеральних добрив, проте вона користується стабільно високим попитом у вітчизняних аграріїв. І пояснити такий успіх доволі просто: зручно, надзвичайно ефективно, універсально. Звичайно, КАС володіє цілою низкою позитивних якостей, окрім вищеназваних. До того ж, має і певні особливості, про які варто знати новачкам аграрної справи, що вирішили для удобрення вирощуваних культур використовувати саме даний вид підживлення.

Карбамідно-аміачна суміш: зберігання

Взагалі, КАС являється водним розчином селітри аміачної і карбаміду (співвідношення 1:1). У ньому не міститься аміак у вільній формі, завдяки чому це мінеральне добриво набагато зручніше застосовувати та зберігати, ніж інші різновиди азотних добрив.

Виробники мінеральних сумішей сьогодні пропонують аграріям декілька видів КАС:

  • КАС-28 з масовою часткою азоту 28%;
  • КАС- 30, який містить 30% азоту;
  • КАС-32 з 32% азоту.

Температура повітря, при якій всі різновиди карбамідно-аміачної суміші замерзають, становить -26ºС. При температурі 0ºС КАС-32 перетворюється на кристали, КАС-30 кристалізується при -9ºС, а КАС-28 при -17ºС. Тому, звичайно, в умовах понижених температур краще використовувати КАС-28, та й зберігати його теж простіше.

З іншого боку, ані кристалізація (тимчасова) КАС, ані його замерзання не впливають на ефективність даної суміші, адже, розмерзаючись у ємностях для зберігання, вказане добриво на 100% відновлює свої властивості.

Карбамідно-аміачна суміш не є пожежонебезпечною. Не здатна вибухати. Виробники дають гарантію на якісні показники КАС півроку. Для тривалого зберігання суміші можна використовувати ємності, які призначались для аміачної води або нафто продукції, чи РКД.  Заповнюючи ємності цим азотним добривом, варто враховувати, щоб рівень заповнення не перевищив 80% — в іншому разі може виникнути деформація резервуару або втрата добрива.

Як і коли використовувати КАС?

  1. Перед внесенням азоту, необхідно визначити методом діагностування потребу ґрунту у даному макроелементі, а також потреби сільськогосподарських культур.
  2. КАС перед внесенням можна не розбавляти водою, а можна розбавляти. Все залежить від технічних особливостей агрегатів для внесення розчину.
  3. Для позакореневого підживлення КАС найоптимальнішим часом буде ранок або вечірні години (за умови відсутності роси). При прохолодній та похмурій погоді вносити розчин можна і вдень.
  4. Якщо вносити КАС при температурі, вищій за 20ºС, та при сонячній погоді і низькій відносній вологості повітря, то можливе виникнення опіків листя рослин ( а особливо молодого листя, воно є найбільш уразливим).
  5. Варто зауважити, що у будь-яку фазу вегетаційного періоду культур розчин КАС при внесенні спричиняє незначні опіки, які ніяким чином не впливають на урожайність.