Азот – найважливіший хімічний елемент у живленні культур. Без нього активний ріст та розвиток рослин просто не можливий, не говорячи вже про високу урожайність. Саме тому азотні мінеральні добрива являються невід’ємною часткою процесу вирощування сільськогосподарських рослин. І саме тому їхнім виробництвом займаються вітчизняні гіганти хімічної промисловості.

Карбамідно-аміачна суміш: специфіка

На території нашої країни виробництво КАС у великих кількостях розпочалось у кінці 80-х років минулого століття, і навіть через стільки років і при шалених темпах розвитку агрохімічної галузі дане мінеральне добриво не втрачає своїх лідерських позицій. Звичайно, адже воно має безліч переваг у порівнянні із іншими азотними мінеральними добривами, а особливо тими, що випускаються у твердій формі.

Отже, карбамідно-аміачна суміш містить всі три форми азоту. І це унікальне поєднання дає змогу якомога повніше та повноцінніше підживлювати рослини. По-друге, використання КАС означає повну механізацію праці, транспортування та зберігання, що допомагає аграріям суттєво економити кошти. По-третє, при застосуванні цього виду азотних добрив зменшуються втрати поживних речовин. Крім того, знижується ризик забруднення навколишнього середовища. Також варто згадати і про високу ефективність, яка забезпечується шляхом більш рівномірного внесення КАС.

Як правильно використовувати КАС?

  1. Добриво вноситься лише за допомогою спеціального обладнання – обприскувачів. Кислостійкий метал та керамічний розпилювач – це обов’язкова умова застосування карбамідно-аміачної суміші. Робочий тиск у обприскувачі має бути невисоким.
  2. Якщо деякі види пестицидів та добрив листкового внесення розпилюють дуже дрібними краплями та рівномірно, щоб покрити усю площу листя рослини (при цьому щоб рідина не стікала), то у випадку Кас все по-іншому. Так, дане азотне добриво вносять таким чином, щоб формувались великі краплі та під своєю вагою стікали до ґрунту. Таким чином, культура оберігається від опіків, при цьому ефективність залишається високою.
  3. Ще одна умова для використання КАС – це суха погода та суха поверхня листя культур. Не можна вносити дане мінеральне добриво після дощу, вранці та пізно увечері (коли є роса). Пояснити це просто – змішуючись із вологою, КАС не стікає униз, до землі. Тому на листі рослин можуть виникати виразки від опіків.
  4. Для того, щоб зменшити гектарну норму азоту та не призвести до опіків культур, КАС можна розводити із водою. До речі, для чутливих до опіків рослин краще, якщо це добриво буде вноситись на пізніх етапах вегетаційного періоду.