Будь-яка культура постійно піддається впливу негативних факторів через які може бути вражений, та навіть знищений врожай. Аби його врятувати фермери використовують мінеральні добрива, які підживлюють рослину та роблять її стійкішою до зовнішніх впливів. Карбідно-аміачна суміш, або як її ще називають КАС покликана уберегти врожай. Добриво виглядає як світло-жовта рідина, речовина має серйозні плюси в порівнянні з твердими азотними добривами.

Механізм дії КАС

                        КАС має одразу декілька преваг. Той факт, що вона не є вогненебезпечною та вибухонебезпечною вже відрізняє її, наприклад, від селітри. До того ж вона не забруднює навколишнє середовище. Існує декілька варіантів її застосування.

Восени КАС застосовують під основну обробку, весною під посівну обробку, в період вегетації – спеціально для кореневого, а також позакореневого підживлення.

Вагомість позакореневих підживлень обумовлюється такими факторами: стресовими ситуаціями, уповільнення засвоєння елементів живлення кореневою системою , що уповільнює темпи росту і розвитку. Варто знати, що КАС вноситься тільки на суху поверхню.

Для поліпшення якості зерна озимої і ярої пшениці в розчин КАС на початку колосіння рекомендується додавати 5 кг / га сульфату амонію, який містить сірку. Терміни проведення підгодівлі визначаються в строгій відповідності з фазами розвитку рослин.

Експерти зазначають, що КАС частіше за все використовуються для злакових культур , значно підвищуючи їх врожайність. Його застосовують також для добрива ріпакових , бавовняних , баштанних культур та для інших рослин .

Через вологу навіть чималі каплі речовини не зможуть стікати на ґрунт, через це ймовірно виникнуть опіки. Експерти зазначають, що речовину варто вносити за допомогою спеціалізованих труб. КАС не можна розчиняти у воді, щоб зменшити гектарну норму азоту, і обприскувати таким розчином рослини.

Вчені стверджують, що рідкі добрива стають більш затребуваними аніж гранульовані. Особливо це відноситься до азотних добрив . В останні кілька років КАС стрімко перевершує аміачну селітру. Перспективи такі, що через кілька років рідка суміш може максимально витиснути аміачну селітру.            Правила використання добрива залежать від біологічних особливостей рослин , рівня планованих урожаїв , родючості ґрунтів і т.д. Правильно підібрати норми і строки внесення добрив допоможуть фахівці «Украгроком».