Історія виникнення КАС сягає 1989 року, коли почалось масове виробництво нового рідкого азотного мінерального добрива на основі водного розчину карбаміду та селітри аміачної. З тих пір КАС впевнено тримає лідерські позиції на ринку агрохімії як ефективний та надійний засіб, що допомагає сільгоспкультурам активніше рости та давати більші врожаї.

         В чому полягає секрет успіху КАС?

Насправді, все просто: дане мінеральне добриво включає в себе три форми азоту – амідну, нітратну та амонійну, які є вкрай необхідними складовими для забезпечення активного розвитку культур. Під впливом теплої погоди амонійна форма має властивість трансформуватись у нітратну. Досвідчений агроном може розрахувати внесення карбамідно-аміачної суміші так, щоб забезпечити культуру азотом протягом онтогенезу. Для цього потрібно знати швидкість трансформації КАС: при середньоденній температурі повітря 5ºС перетворення амонійної форми в нітратну відбудеться приблизно через 6 тижнів, при 8ºС потрібно чекати 4 тижні, при 10 ºС – 2 тижні, а при температурі 20 ºС знадобиться один тиждень.

Переваги рідкої форми КАС

Порівнюючи КАС з гранульованими азотними мінеральними добривами, можна визначити багато позитивних сторін карбамідно-аміачної суміші. По-перше, у випадку її використання забезпечується повна механізація процесів зберігання, перевезення та внесення у ґрунт. По-друге, підвищується ефективність впливу міндобрива на культури завдяки більш рівномірному внесенню ( якщо зрівнювати із розкиданням твердих добрив). По-третє, під час використання КАС не відбувається великих втрат азоту, як у аміачної води або селітри. Крім того, азот у складі даного мінерального добрива швидше потрапляє в тканини культури – відразу ж після внесення. Невелика кількість біуретів у розчині КАС дозволяє говорити про низьку токсичність цього засобу.

Одним із найбільш ґрунтовних «так» на користь КАС є його економічність. Висока технологічність, підвищення продуктивності праці, відносно низька вартість азоту, що входить у склад цього препарату, невеликі витрати на зберігання та перевезення – саме завдяки цим перевагам КАС вже довгі роки залишається лідером ринку мінеральних добрив.

За попередніми підрахунками, проведеними спеціалістами, використання КАС дозволяє знизити експлуатаційні затрати на кожній тоні азоту на 9%, капітальні витрати – на 30%, а затрати на працю – на 34% в порівнянні з такою ж кількістю поживних речовин, внесених у вигляді гранульованих азотних добрив.