Вапняково-аміачна селітра – мінеральне добриво, яке по своїм властивостям, як стверджують експерти, перевершує аміачну селітру. Науковці кажуть, що цей вид добрива краще застосовувати у ґрунтах з високою кислотністю. Зниження кислотності відбувається завдяки нейтралізації кислот карбонатами, що входять до складу добрива. Добриво екологічно безпечне.

Які рослини добре сприймають вапняково-аміачну селітру?

Хімічна речовина принесе користь багатьом сільськогосподарським культурам. Варто пам’ятати, що добриво можна використовувати поверхнево або локально. До складу селітри входить 2% магнію, 4% кальцію і 27% азоту, через це речовина діє комплексно на рослину. Від перших двох компонентів залежить міцність стінок клітин, та розвиток кореневої системи. В цілому вапняково-аміачна селітра сприяє нарощуванню зеленої маси та збільшенню врожаю.

При внесенні вапняно-аміачної селітри, її розкидають по поверхні і потім закладають в ґрунт. Втім, іноді закладення не проводиться. Під овочеві культури добриво вноситься стрічковим способом. Вапно містить кальцій, вторинний живильний елемент і робить сприятливий вплив на властивості ґрунтів, особливо кислотних. Селітра є  фізіологічно нейтральним добривом. Його можна змішувати з фосфорними і калійними добривами.

Володіє відмінними фізико-хімічними характеристиками, що полегшує збереження і внесення. Загальновизнаний еталон безпеки серед високоазотних добрив.  Хімічна речовина підходить як для самостійного використання, так і для приготування тукосумішей.

Вапняно-аміачна селітра єдине універсальне азотне добриво для всіх ґрунтів і рослин. При систематичному застосуванні перевершує по ефективності інші форми азотних добрив на кислих ґрунтах. Так, польові досліди показали, що систематичне внесення вапняно-аміачної селітри на кислому ґрунті у 3,3 рази ефективніше звичайної аміачної селітри.

Норму внесення добрива в ґрунт слід розраховувати за потреби культури в азоті, яка залежить від виду ґрунтів. Низькі дози — для багатих органікою чорноземів, високі — для супіщаних і підзолистих. Вміст кальцію покращує засвоєння рослинами азоту, а також сприяє розвитку кореневої системи, стимулює активність бульбочкових бактерій.

Вапняково-аміачна селітра виготовляється з екологічно чистої сировини.