Говорячи про використання та значення мінеральних добрив для росту, розвитку і урожайності сільськогосподарських культур, перше, що спадає на думку, — це азот. Безперечно, даний хімічний елемент є найбільш важливим та значущим для рослин, проте, не варто забувати і про інші макро та мікроелементи, без яких їхній розвиток теж унеможливлюється. Взагалі, якщо розмістити хімічні елементи за важливістю для культур, то перше місце займе азот, друге – фосфор, а на третьому опиниться сірка. Про роль останньої ми і розкажемо у даному матеріалі.

Купити сірчані добрива – забезпечити високу урожайність

Яку роль відіграє сірка для культур?

  1. Сірка являється одним із головних компонентів білка культур.
  2. Такі амінокислоти як цистеїн, метіонін, цистин та інші обов’язково у своєму складі мають цей елемент.
  3. Засвоєння азоту культурами неможливе без сірки.
  4. Енергетичні, окисно-відновні процеси зупиняються без участі даної речовини.
  5. Деякі різновиди вітамінів групи В та вітамін Н являються сірковмісними.
  6. Поділ клітин, розвиток нових тканин, кількість хлорофілу у листі – все це теж залежить від наявності сірки.

Окрім того, не можна не згадати, що цей хімічний елемент допомагає виробити культурам стійкість до злягання, до негативного впливу шкідливих комах та до грибкових захворювань (взагалі, сірка володіє ефективними фунгіцидними властивостями). Що стосується колосових зернових рослин, то завдяки сірці збільшується кількість та якість клейковини у зерні, яка підвищує його хлібопекарські властивості.

Отже, з усього сказаного можна зробити єдино правильний висновок: аграрії повинні забезпечувати культури у достатній кількості сірчаними добривами. Купити їх недорого та відмінної якості можна у компанії «Украгроком». Ми реалізуємо лише найкращу продукцію від вітчизняних та закордонних виробників мінеральних добрив, а також пропонуємо універсальне рішення – тукосуміші, вміст яких може регулюватись відповідно до потреб конкретного сільгоспвиробника, виду вирощуваних культур, типу ґрунту тощо.

Ознаки та наслідки нестачі сірки у рослин:

  • Візуально наявність меншої кількості сірки, ніж необхідно, у рослині проявляється у вигляді червонувато-фіолетового забарвлення листя зернових та хрестоцвітих.
  • Дуже часто плутають нестачу азоту і нестачу сірки, адже зовнішньо ознаки дуже подібні. Це пояснюється тим, що дані хімічні елементи відіграють майже однакову роль у метаболізмі рослин. Крім того, як вже згадувалось, сірка надважлива для засвоєння азоту. Єдина відмінність – за відсутності азоту страждає в першу чергу листя старіше, а за відсутності сірки – молода зелена маса.