Використання мінеральних добрив у сучасному сільському господарстві – явище поширене. Ці хімічні засоби стають у пригоді, коли знижується врожайність культур, таким чином зменшуючи ефективність використання земельних площ, та втрачаються прибутки. Проте, застосовуючи добрива у своїй господарській діяльності, варто пам’ятати, що надмірне використання хімічних сполук у рослинництві може нести загрозу для людського здоров’я. Тому слід використовувати будь-які досягнення хімічної промисловості лише за умови виникнення ознак, які б вказували на потребу у допомозі рослинам.

Магнію сульфат – розчин дієвий та надійний. Його використання обумовлено нестачею магнію у землі. Це й препарат ефективно діє не лише на збільшення врожайності рослин, але і впливає на їхній якісний склад – примножує вміст у культурах таких вітамінів як С і D, покращує рівень крохмалю та цукру. Містить у своєму складі сірку. Водорозчинний.

При яких проявах голодування слід застосовувати розчин сульфату магнію?

  1. Якщо тканина між жилками на листі у рослини біліє, а згодом стає коричневого кольору. Такий процес називається міжжилковим хлорозом.
  2. Листя рослини твердіє і стає ламким, а ще набуває нетипових для себе кольорів: фіолетового, червоного, яскравого помаранчевого відтінку. При цьому жилки залишаються зеленими.
  3. Передчасне засихання та відмирання листя знизу куща.
  4. Для картоплі характерна поява бурих плям між прожилками, а листя стає дрібним та набуває жовтого відтінку.
  5. Мармуровість нижнього листя – ознака магнієвого голодування для капусти білоголової.
  6. Вершки листя цибулі ріпчастої майже біліють. Згодом цей відтінок зникає, але листя легко ламається і швидко всихає.
  7. При нестачі магнію плоди огірка є дрібними, а його листя «прикрашає» міжжилковий хлороз.

Розчин сульфату магнію допомагає рослині здійснити фотосинтез (без даного елементу неможливе формування молекули хлорофілу). Це міндобриво необхідне для пришвидшення процесу росту рослини, для поділу клітин, підтримки необхідної кількості білків, для побудови пектинових часток стінки клітини. Також не останню роль магній відіграє у засвоєнні рослинами фосфору.

Яке значення має сірка для рослин?

Сірка – це надважливий елемент живлення сільгоспкультур. Її поглинання рослинами тісно пов’язане із впливом азоту. Також вона приймає участь у формуванні необхідних для розвитку клітин амінокислот. Без сірки азот засвоюється гірше, тим самим знижується ефективність внесення азотних мінеральних добрив.