Карбамід – добриво, широко застосовується у аграрній промисловості України. Хімічна речовина прискорює ріст вегетативної маси та сприяє збільшенню білка в рослині. І як висновок, примножує врожай фермерів.

Плюси карбаміду: 

  1. Швидкорозчинний;
  2. Стійка форма;
  3. Легке засвоєння рослинами.

У складі карбаміду 46% азоту, мінеральне добриво нічим не поступається іншим добривам. Засвоюваність азоту, що міститься в карбаміді, залежить від температури ґрунту. Вона тим краще, чим вище температура. Окрім добрива, його використовують для позакореневої підгодівлі овочевих, частіше за все цукрового буряку, картоплі та інших культур. Підживлення слід робити ручним обприскувачем вранці або ввечері.

Карбамід важливий тим, що при контакті з рослинною культурою не трапляється опіку, а значить, не робить шкоди листю. Виготовляють його у вигляді світло – білих гранула, а також кристалів. Ще однією перевагою добрива є те, що  його можна застосовувати у всіх ґрунтово-кліматичних зонах.

Слід відзначити, що речовина дуже стійка проти вилуговування, що особливо важливо для поливного землеробства. Важливим фактором є те, що карбамід проникає у 10, та навіть 20 разів швидше у клітини рослин, на відміну від катіонів і аніонів мінеральних солей. Процес полегшується через наявність у добриві найбільш доступної форми азоту, це дає йому змогу швидко проходити через біологічні мембрани.

Мінеральне добриво проникаючи всередину листя, знижує здатність збудника утворювати плодові тіла, які викликають первинне зараження яблуні в ранньовесняний період. Вже через 48 годин після обприскування карбамідом азот виявляється в складі білка рослин. Карбамід — одне з добрив, що рекомендуються при фертигації. Його не можна змішувати з простим суперфосфатом, крейдою, вапном, доломітом.

Використовується під всі плодові та ягідні культури для основного внесення і у вигляді підгодівлі. Завдяки тому, що карбамід менше, ніж аміачна селітра, обпікає листя рослин, цей вид азотного добрива вважається кращим для позакореневих підживлень.

Сьогодні частка використання карбаміду серед всієї азотної групи добрив є приблизно 35%, виготовлення і збут карбаміду постійно зростає, а перед посівною на аграрному ринку він стає справжнім дефіцитом. Карбамід — високоефективне добриво, зацікавленість до нього з боку аграріїв, незважаючи на прогрес у хімічній промисловості тільки збільшується.