Навряд чи знайдеться багато людей, які не полюбляють полуницю. Окрім ніжного та вишуканого смаку, ця ягода – безцінне джерело вітаміну С, що міститься в ній у кількості, більшій у чотири рази, ніж у яблуках, ананасах чи винограді. За цим показником полуниця поступається лише чорній смородині. Тому і не дивно, що її вирощують на великих площах як сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства, так і власники присадибних ділянок. Як отримати високий урожай полуниці? Як виростити ягоду смачною, насиченою яскравим смаком і привабливу зовні? Звичайно, це можливо завдяки використанню мінеральних добрив.

Обираємо необхідні мінеральні добрива

Найбільш оптимальним вибором для підживлення цієї ягоди є комплексні мінеральні добрива, що містять у своєму складі азот, магній, калій та фосфор. Саме вказані макро- і мікроелементи не лише позитивно впливають на урожайність полуниці, а й допомагають їй уникнути багатьох грибкових захворювань.

Значення азоту для будь-якої культури, в тому числі і для полуниці, не можна недооцінювати. Цей елемент вважається найнеобхіднішим з-поміж усіх. У випадку ягід, азот сприяє росту великих, насичених цукром, яскраво червоних та з прекрасними смаковими властивостями полуниць. Аміачна селітра та карбамід (сечовина) – вибір номер один для отримання бажаного результату. З іншого боку, зловживання азотними мінеральними добривами призведуть до втрати цукристості полуниці.

Завдяки застосуванню калійних мінеральних добрив можна вирішити проблему тривалого зберігання ягоди, а також покращити її смак. Для цих цілей найчастіше використовують калієву селітру, деревну золу, хлористий калій, сульфат калію. Зовнішньо нестача даного хімічного елементу проявляється наступним чином: листя полуниці на кінчиках має бурий відтінок.

Коли краще вносити добрива для полуниці?

Більшість садівників вважає, що вказане питання не є принциповим, і добрива для цього виду ягід можна використовувати у різні періоди, починаючи від ранньої весни і закінчуючи пізньою осінню. Звичайно, догляд за насадженнями полуниці повинен здійснюватись постійно, і за потреби добрива необхідно вносити у будь-який час. Проте, весняне внесення мінеральних добрив має свої переваги:

  1. Весною мінеральні добрива є ефективними для полуниці, яка висаджена на будь-якому типові ґрунту.
  2. Після здійснення основного внесення урожайність ягоди різко підвищується.
  3. Полуниці вдається виробити під впливом добрив стійкість до температурних коливань, шкідливих комах та грибкових хвороб.
  4. Весняне внесення виступає свого роду каталізатором для прискорення розвитку ягоди, її цвітіння та плодоношення.