Роль добрив у сучасному сільському господарстві важко переоцінити. Саме вони відповідають за насичення ґрунтів важливими елементами, без яких живлення культур є неповноцінним, в результаті чого страждає їхня урожайність. А економіка будь-якого аграрного підприємства напряму залежить від отриманого урожаю. Крім того, за десятиліття активної господарської діяльності вітчизняні поля, звісна річ, втратили суттєву частину своїх запасів корисних елементів. Тому єдиний вихід із ситуації – це застосування добрив.

Мінеральні добрива та інші різновиди підживлення

Сьогодні найбільш популярними у аграріїв є мінеральні добрива, тобто ті, які створені шляхом промислово-хімічної обробки. Чому? Насправді все просто: вони високоефективні, зручні у використанні, транспортуванні та зберіганні. Більшість мінеральних добрив носять універсальний характер, тобто застосовуються для основних видів ґрунтів, що представлені у всіх сільськогосподарських регіонах нашої країни, а також підходять для підживлення тих культурних рослин, які у нас вирощуються. Проте, окрім мінеральних, існують і інші різновиди добрив:

  • органічна група добривце рослинні рештки та продукти тваринництва (наприклад, до цієї групи входять компост, перегній, пташиний послід, торф);
  • бактеріальна група добрив – це засоби, в яких присутні мікроорганізми, що впливають на підвищення поживних речовин у землі. Крім того, такі корисні бактерії можуть розщепляти складні сполуки поживних елементів на більш прості і доступні для культур (бульбочкова бактерія, азотфіксуюча бактерія);
  • група мікродобрив – це хімічні елементи, яких рослини потребують у невеликих кількостях, проте їхня відсутність вкрай погано впливає на родючість ґрунтів і урожайність сільгоспкультур (наприклад, молібден, залізо, марганець, цинк тощо).

   Види мінеральних добрив

Агрохімічна промисловість пропонує аграріям безліч різновидів мінеральних добрив як однокомпонентних ( тобто у складі яких лише один хімічний елемент), так і комплексних (що містять декілька і більше важливих сполук). Крім того, вражає і вибір форм добрив – це може бути і рідина, і гранули, і порошок, і таблетки.

Азотні, фосфорні, калійні, вапнякові — такі різновиди мінеральних добрив користуються на сучасному етапі розвитку сільського господарства найбільшим попитом. І це не дивно, адже без вищеназваних хімічних елементів нормальний розвиток та активний ріст культур просто неможливий. До речі, компанія «Украгроком» пропонує своїм клієнтам тукосуміші, які є складними комплексними мінеральними добривами, що виготовляються за індивідуальним замовленням та повністю відповідають цілям певного аграрного підприємства. Переваги застосування тукосумішей очевидні: на відміну від добрив із сталим складом, що не завжди підходять для певних видів культур, такі мінеральні добрива можна комбінувати, надаючи перевагу одному хімічному елементові та його процентному відношенню у суміші перед іншим.