Кальцій – один із найбільш важливих елементів живлення рослин, він потрібен у достатній кількості для забезпечення нормального росту як наземної частини, так і кореневої системи культур. Кальцій допомагає активувати проходження ферментних реакцій, сприяє підвищенню рухомості нітратів, має вплив на азотний та вуглеводний обмін. Крім того, даний елемент допомагає культурам виробляти стійкість до несприятливих погодних умов, зокрема, до високої температури, допомагає пом’якшити токсичну дію міді, цинку, заліза, приймає участь у синтезі хлорофілу.

З іншого боку, нестача кальцію загрожує культурам гальмуванням відновлення нітратів до сполук амонію, що небезпечно для порушення розвитку рослин. Дефіцит цього елементу відразу спостерігається у першу чергу на листі – воно буріє, потім стає хлоротичним і відмирає. У молодих рослин через брак кальцію існує висока ймовірність виникнення таких небезпечних захворювань як чорна ніжка та коренеїд (у коренеплодів). Отже, висновок із усього вищесказаного можна сформувати лише один – щоб забезпечити оптимальний ріст та розвиток культур, що, в свою чергу, впливає на їх продуктивність і потенціал майбутнього урожаю, необхідно вносити у достатніх кількостях добрива, які у своєму складі містять кальцій.

Мінеральні добрива з кальцієм: норми внесення

Звичайно, кожній культурі для нормального перебігу життєдіяльності необхідна різна кількість кальцію і, відповідно, кальцієвмісних мінеральних добрив. Наприклад:

  • жито, ячмінь, пшениця, овес (тобто колосові зернові) виносять з 1 га посівів 20-40 кг кальцію;
  • горох, льон, квасоля, гречка, вика – 40-60 кг даного елементу;
  • картопля, цукрові буряки, люпин, кукурудза – 60-120 кг;
  • капуста – 300-500 кг.

Таким чином, мінеральні добрива необхідно вносити, спираючись на розраховані потреби кожної із рослин. Також варто зауважити, що при збільшеній нормі внесення наслідки можуть бути негативними – високий вміст кальцію спричиняє дефіцит калію та бору, марганцю і цинку.

Тукосуміші від компанії «Украгроком»

Тукосуміші – це комплексні мінеральні сполуки, економічно вигідні та високоефективні. Переваги таки мінеральних добрив очевидні, адже їх можна «створювати» під потреби кожного окремого сільгоспвиробника, який вирощує певний вид культур та має визначені проблеми мінерального забезпечення.

Ми пропонуємо тукосуміші, які виготовляються за індивідуальним замовленням, та містять основі елементи живлення – азот, калій, фосфор, сірку, кальцій та інші макро- і мікроелементи.