Забезпечити високу урожайність сільськогосподарських культур, допомогти рослинам активніше розвиватись та впливати на якісні і смакові властивості вирощеної продукції – це основі завдання удобрень, які на сьогоднішній день використовуються аграріями усього світу. Як відомо, найбільш популярними удобреннями є мінеральні добрива, що штучно створені у заводських умовах шляхом поєднання важливих для культур елементів живлення. Хоча, з іншого боку, своєї актуальності не втрачають і органічні добрива, які є невід’ємною частиною технології вирощування багатьох видів культур (так, наприклад, після декількох поспіль сезонів внесення нітроамофоски рекомендовано робити перерву та вносити виключно органічні добрива – компости, гній, щоб дати можливість ґрунтам «перепочити» та не накопичувати нітратів).

Мінеральні добрива: види, особливості

Все, що пов’язано із агрохімією та вноситься сільгоспвиробниками для збільшення урожайності культур, більшість людей вважає мінеральними добривами. Проте, це не зовсім вірно, адже існує певна класифікація хімічних добрив за кількістю компонентів, за складом важливих елементів тощо.

Мінеральні добрива поділяють на прості (однокомпоненті, які містять один елемент у складі) та складні (комплексні, які місять два та більше елементів).

По змісту елементів такі хімічні суміші розділяються на азотні, калійні і фосфорні. Про значення кожного із цих елементів живлення можна сказати багато, найголовніше – без них не можливий ріст та розвиток рослини. Недарма ж кажуть, що азот – це життя. До речі,найбільш поширеними азотними добривами є карбамід, селітра аміачна, сульфат амонію. Популярні калійні добрива: хлористий калій, калійна сіль, сірчанокислий калій. Що стосується фосфорних добрив, то їх рекомендовано вносити якомога глибше у ґрунт, адже вони характеризуються малорухомістю.

Сьогодні на ринку мінеральних добрив успіхом користуються наступні комплексні добрива: амофос, калійна селітра, діамофоска, нітроамофоска, карбамідно-аміачна суміш (КАС).

Мікродобрива: що це таке?

В ході відносно недавно проведених досліджень науковцями підтверджено, що мікроелементи відіграють таку ж важливу роль у життєзабезпеченні культур, як і макроелементи. Єдина відмінність – це те, що мікроелементи необхідні рослинам у невеликих кількостях. Таким чином, мікродобрива – це хімічні суміші, які у своєму складі містять такі мікроелементи як бор, залізо, марганець, цинк, молібден і так далі. Вказані елементи не лише сприяють поліпшенню урожайності сільгоспкультур та допомагають кращому засвоєнню макроелементів, а й відповідають за вироблення стійкості рослин до грибкових захворювань.

Найпоширенішими мікродобривами є борні, марганцеві та залізний купорос.