Сучасне сільськогосподарське виробництво навряд чи може відмовитись від використання різноманітної агрохімії, яка допомагає вирішити більшість проблемних питань у процесі проведення господарської діяльності та допомагає підвищити урожайність культур. Те саме можна сказати і про мінеральні добрива, що є основою забезпечення оптимального розвитку сільськогосподарських рослин. Кожен елемент живлення відіграє свою важливу роль у формуванні культури та її урожайності. Серед найбільш значущих елементів варто виділити калій.

Калійні мінеральні добрива

Стебло культури слаборозвинуте, має вигнуту форму, листя бліде – все це частина ознак калійного голодування рослин. Крім того, коренева система у таких культур слабка та недорозвинена, що негативно позначається як на загальній урожайності, так і на якості продукції – плоди стають дрібними і пухкими.

Мінеральні добрива, у складі яких присутній калій, допомагають виробляти стійкість культур до різних грибкових захворювань, а також до несприятливих погодних умов і низьких температур повітря. Серед найбільш популярних калійних добрив є такі:

 1. Калій хлористий. Займає значний відсоток ринку – до 80% (при чому як в Україні, так і інших аграрних державах). Може використовуватись на будь-яких типах ґрунтів. Вирізняється високою концентрацією калію.
 2. Калійна сіль. Окрім калію, містить у своєму складі натрій. Застосовується насамперед для удобрення цукрових буряків, а також під ті культури, що нормально переносять хлор (колосові зернові, трави злакові).
 3. Каліймагнезія. У складі калій і магній. Високоефективне на легких типах ґрунту. Найвищу результативність виявляє при внесенні під картоплю, гречку, тютюн, виноград, сою, горох, льон, різні овочеві культури.
 4. Каїніт природний. Мало популярне добриво, адже характеризується низьким вмістом калію та високим вмістом хлору.
 5. Сульфат калію. Не містить хлору. Водорозчинний. У складі є сірка. Застосовують для удобрення культур, що чутливі до впливу хлору: наприклад, бобові, хрестоцвіті.

Що означає калій для сільгоспкультур?

 • покращує обмін речовин;
 • підвищує життєстійкість культур;
 • утримує воду у клітинах рослин;
 • підвищує стійкість до посухи;
 • сприяє утворенню цукру у листі;
 • допомагає кращому засвоєнню азоту;
 • при аміачному живленні культур сприяє утворенню білків;
 • допомагає збільшити вміст цукру у цукрових буряках, крохмалю у картоплі;
 • сприяє підвищенню урожайності культур.