Мінеральні добрива здобули широку популярність серед аграріїв усього світу завдяки своїм унікальним властивостям, які допомагають наситити посівні площі надважливими макро- та мікроелементами. Крім того, від внесення добрив напряму залежить урожайність сільськогосподарських культур. А ще дані хімічні суміші допомагають рослинам виробляти стійкість до різноманітних негативних чинників, починаючи від заморозків і закінчуючи шкідливими комахами.

Серед найбільш значущих елементів, що впливають на активність розвитку культур, перші місця посідають азот і фосфор. Не останню роль відіграє і калій. Саме тому комплексне мінеральне добриво, у складі якого містяться ці три речовини, і користується таким попитом на агрохімічному ринку. Мова йде про нітроамофоску, яка володіє як сильними сторонами, так і недоліками (втім, як і всі інші добрива). Нітроамофоска може бути агресивною сумішшю, що вимагає точного і досвідченого внесення. З іншого боку, вона настільки високоефективна, що більшість спеціалістів не лякають її негативні якості.

Нітроамофоска: позитивні характеристики

Вказаний тип підживлення відноситься до універсальних, адже його можна використовувати під будь-які сільгоспкультури на будь-яких типах ґрунту. Проте, найкращий результат дає внесення нітроамофски під колосові зернові культури (особливо озимі), цукрові буряки, картоплю та інші овочеві. Вказане добриво – чудовий помічник і у садівництві. Ним підживлюють плодові дерева, ягідні кущі та виноградники. Крім цього, нітроамофоска володіє наступними перевагами:

  • має непогані фізичні характеристики: гранули добрива протягом гарантійного терміну придатності не злипаються, не злежуються, а залишаються розсипчастими;
  • відноситься до висококонцентрованих сумішей, де частка активної речовини (у даному випадку – трьох речовин) становить не менше 30% від загальної маси;
  • фіксація ґрунтовим комплексом нітроамофоски менша, ніж у інших туків;
  • в одній гранулі містяться у рівних частинах всі три елементи живлення;
  • водорозчинна;
  • впливає на збільшення урожайності культур від 30 до 70% (в залежності від виду рослин, ґрунту тощо).

Мінуси нітроамофоски:

  1. Неорганічне походження. Це скоріше навіть не мінус, а пересторога для багатьох городників, які не довіряють хімічним сумішам.
  2. Може провокувати концентрацію нітратів у ґрунті.
  3. Термін зберігання цього азотно-фосфорно-калійного добрива відносно невеликий, тому навряд чи вдасться використати його залишки у наступному сезоні.
  4. Має третій рівень небезпеки для людини. Легко загоряється та може вибухнути. Тому перевезення та зберігання нітроамофоски має свої особливості.