Вітчизняне сільське господарство володіє широким спектром ефективних інструментів впливу на майбутній урожай сільгоспкультур. Мова йде і про дотримання технології вирощування, і про захист рослин від негативних чинників, і про використання мінеральних добрив. З останніми необхідно бути надзвичайно обережними, адже надмірне внесення добрив може дати неочікуваний та небезпечний ефект – вирощена продукція буде містити, наприклад, нітрати, що шкодять здоров’ю людини, а ґрунти постраждають від перенасичення певним елементом.

Дотримуватись інструкцій використання та норм внесення – це одне із найважливіших правил роботи з мінеральними добривами. У даному матеріалі ми поговоримо про особливості застосування нітроамофоски – одного із найбільш популярних добрив серед українських аграріїв.

Нітроамофоска: вносимо правильно

Вказане мінеральне добриво має декілька назв. Перша з них – це азофоска, а нітроамофоскою його назвали тому, що азот у удобренні міститься у нітратній формі. Проте, незважаючи на страшне для багатьох слово «нітрати», не потрібно побоюватись використання цього виду підживлення, головне — дотримуватись чітких правил при його застосуванні:

  1. Нітроамофоска завдяки нітратній формі азоту чудово засвоюється кореневою системою культур, проте, при надлишковому внесенні, відбувається накопичення шкідливих речовин у плодах. Тому ніколи не слід перевищувати норму внесення добрива, яка зазначена у інструкції.
  2. Необхідно проводити ротацію по внесенню добрив: так, наприклад, якщо два роки поспіль посівна площа удобрювалась нітроамофоскою, то на третій рік варто застосовувати лише органічні добрива (найкраще – компости, перегній). Таким чином, можна буде уникнути накопичення нітратів у ґрунті.
  3. Азофоску не можна вносити у холодний ґрунт, тому що це сприяє концентрації нітратів, особливо у верхніх прошарках землі. Тому, якщо заплановане осіннє внесення даного добрива, то його краще проводити не пізніше середини вересня. Якщо весняне – то в кінці травня, коли ґрунт вже достатньо прогрітий весняним теплом.

На що варто звернути увагу?

Нітроамофоска вирізняється своєю універсальністю та економічністю, адже дану хімічну суміш, насичену азотом, фосфором і калієм, можна використовувати на будь-яких типах ґрунту під різноманітні сільгоспкультури. Це можливо завдяки тому, що на українському ринку мінеральних добрив представлено декілька видів азофоски, які між собою відрізняються різним відсотковим співвідношенням макроелементів у складі. Тому варто бути надзвичайно уважним та обирати той вид нітроамофоски, який найкраще підійде саме для ваших посівних площ та для вирощуваних у вашому господарстві культур.