Закон повернення речовин у ґрунт, відкритий у 1840 році Ю. Лібіхом, говорить про те, що потрібно повертати ґрунту поживні речовини, які були винесені культурами або в інший спосіб. Адже, якщо займати позицію суто споживацьку і замкнути коло лише на отриманні урожаю і прибутку, то, як результат, збіднілі ґрунти рано чи пізно перестануть бути джерелом забезпечення високої продуктивності сільськогосподарських культур. Таким чином, роль мінеральних добрив на сьогоднішній день просто величезна – недарма ж з кожним роком їх виробництво у світі лише збільшується.

Серед найбільш важливих добрив виділяють азотні, фосфорні, калійні, проте, ще краще, коли вказані макро- та мікроелементи поєднані між собою у одній суміші, тобто являються комплексними добривами. Чому комплексні добрива користуються більшим попитом? Тому що є більш економічними, ефективними, вирішують відразу ж декілька задач, володіють більшою універсальністю і, до того ж, ними зручніше користуватись – за одне внесення, наприклад, можна дати культурам і азот, і сірку, і кальцій.

Нітроамофоска: місце серед добрив

Вітчизняний ринок мінеральних добрив пропонує сьогодні масу варіантів і українського виробництва, і закордонного. Проте, стабільно високим успіхом уже протягом декількох десятиріч користується добриво, що виробляється на території нашої країни, — нітроамофоска. В чому секрет успіху даної суміші?

  1. Містить у своєму складі азот, фосфор та калій, які знаходяться у формі, легкодоступній для культур.
  2. Володіє непоганими фізичними характеристиками – низькою гігроскопічністю, не злежується, гранульоване.
  3. Вирізняється універсальністю, адже нітроамофоску можна використовувати для внесення під більшість культур у будь-яких кліматичних та ґрунтових зонах.
  4. Застосовують таку суміш і для припосівного, і для основного, і для позакореневого підживлення, і в умовах закритого ґрунту.

Комплексні азотні добрива

Окрім нітроамофоски, вітчизняний аграрний сектор активно використовує для потреб господарської діяльності такі види азотних добрив як карбамід, КАС (карбамідно-аміачну суміш), селітру аміачну, сульфат амонію.

Часто застосовується метод поєднання азотних добрив із регуляторами росту, а також іншими хімічними сумішами, що сприяють підвищенню урожайності сільськогосподарських культур. До того ж, останніми роками набуло поширення внесення добрив із пестицидами – гербіцидами, фунгіцидами, інсектицидами. З іншого боку, не варто забувати, що надмірне внесення азотних добрив сприяє накопиченню нітратів, забрудненню навколишнього середовища та провокує різноманітні проблеми у процесі росту рослин.