Як показує досвід, використання мінеральних добрив у господарській діяльності будь-якого сільськогосподарського підприємства допомагає збільшити урожайність культур мінімум на 30%, а максимум – на 60%. На сьогоднішній день найбільшою популярністю на світовому агрохімічному ринку користуються рідкі мінеральні добрива, серед яких лідируючу позицію займає КАС. По-іншому просто і не може бути, адже карбамідно-аміачна суміш володіє багатьма перевагами, зручністю у використанні та високою ефективністю.

КАС: як вибрати обладнання для обприскування

Методик внесення рідких мінеральних добрив достатньо багато, і кожен із них має як свою плюси, так і недоліки. Якщо говорити про КАС, то тут потрібно враховувати наступні особливості:

  • цей вид добрив може спричиняти корозію, тому частини обладнання, за допомогою якого вноситься КАС, мають бути виготовлені із матеріалів, що не піддаються корозійним процесам. Наприклад, із кераміки, нержавіючої сталі або пластмаси. Ні в якому разі не можна використовувати латунь, залізо, алюміній;
  • при неправильному використанні КАС може викликати опіки листя культур, тому необхідно знати, що чим вищий ступінь розвитку рослини, тим більш чутливою вона є до карбамідно-аміачної суміші; чим краще воскове покриття листя культури, тим ліпше вона сприйме дане добриво; чим чутливішою є рослина, тим більш обережною повинна бути техніка внесення КАС.

Звичайно, хімічні особливості КАС вимагають спеціального обладнання на обприскувачах. Обираючи техніку, необхідно пам’ятати, що:

  • велика крапля – це автоматично означає більш обережне внесення;
  • при низькому тискові у обладнанні краплі виходять більшими;
  • великі калібри розпилювачів – це великі краплі;
  • низький тиск – великі краплі – культура переносить КАС набагато краще.

Чому варто обирати спеціальні обприскувачі для використання КАС?

  1. Спеціальне обладнання для внесення рідких мінеральних добрив забезпечує рівномірність внесення рідини та низький дрейф.
  2. За рахунок великих крапель добрива ризик опіків листя значно знижується, як і знесення під впливом вітру.
  3. Можна використовувати майже при будь-яких погодних умовах.
  4. Забезпечується точність дозування.

Варто нагадати, що, окрім вибору обладнання, важливо також правильно за ним доглядати, вчасно проводити заміну деталей та працювати з ним згідно інструкцій. Використання несправного обладнання для внесення рідких мінеральних добрив може завдати непоправної шкоди рослинам.