Кожна сільськогосподарська культура має свої певні особливості, які впливають і на процес її вирощування, і на результативність, тобто на урожай. Звичайно, більшість таких «секретів» аграріям уже давно відомі, що дає змогу стимулювати продуктивність рослин та отримувати високі прибутки від проведення господарської діяльності. Одним із ключових моментів у аграрній промисловості, який впливає на активний розвиток та ріст культур, є насиченість ґрунту поживними речовинами, мінералами, мікроелементами та вологою. Якщо існуючого рівня цих важливих факторів недостатньо, то проводиться комплекс заходів, що включає в себе підживлення рослин за допомогою мінеральних добрив.

КАС: секрети успіху

Незважаючи на те, що практично кожного року ринок агрохімії поповнюється новою продукцією, більш сучасною, створеною за новітніми технологіями, є добрива, які стабільно користуються успіхом уже не один десяток років. Серед них можна виділити КАС – карбамідно-аміачну суміш, яка відноситься до азотних мінеральних добрив і у своєму складі містить усі три форми азоту. Крім того, КАС – це універсальна, економічна та надзвичайно ефективна хімічна сполука, що володіє потужним позитивним впливом. Переваги даного мінерального добрива перед іншими очевидні:

  • по-перше, КАС використовують і для прикореневого підживлення культур, і для позакореневого, для основного внесення і під час передпосівної культивації;
  • по-друге, такий вид азотних добрив підходить для застосування у будь-яких кліматичних зонах та для будь-яких типів ґрунтів. Навіть посушливі погодні умови дозволяють використовувати КАС;
  • по-третє, дана агрохімія швидко проникає у ґрунт, тому, відповідно, швидше позитивно діє на розвиток рослин. Має досить тривалий термін дії.

Як правильно використовувати КАС?

Для підживлення озимої пшениці це добриво рекомендовано вносити диференційовано, у декілька прийомів. Вперше – під час весняної оранки (або передпосівної культивації), що забезпечить стабільну урожайність. Вдруге – під час фази молочно-воскової стиглості методом позакореневого підживлення, щоб досягти більш високого рівня клейковини та білків у зерні.

Для гречки КАС застосовують під час основного внесення у розрахунку 30кг/1га.

Для сої і гороху азотні добрива найкраще використовувати під час весняного обробітку ґрунту.

Окрім вищеназваних культурних рослин, КАС прекрасно підійде для підживлення цукрових буряків, кукурудзи, соняшника, проса, жита, багаторічних трав, ріпаку, картоплі, льону та багатьох інших.