Мінеральні добрива не втрачають своїх позицій вже декілька десятиліть. Як показує статистика, на сьогоднішній день об’єми виробництва їх у світі лише збільшуються. Звичайно, якщо потреби у сільгосппродукції ростуть, а виробники можуть заробити більше, то чому б не скористатись ситуацією, застосовуючи у своїй діяльності ефективний інструмент впливу на урожайність культур? З іншого боку, не всі мінеральні добрива, незважаючи на їхню результативність та якість, є економічно вигідними для використання. Саме тому перед вирішенням важливого питання – купувати добрива чи ні – економісти сільгосппідприємства прораховують усі «за» і «проти» такого придбання.

Чому селітра аміачна – це вигідно?

Вказане добриво користується стабільно високим успіхом і у вітчизняних аграріїв, і у західноєвропейських. По-перше, селітра аміачна – це можливість швидко забезпечити ґрунти важливим для росту та розвитку культур азотом. При чому, форму добриво має швидкорозчинну та доступну для рослин. По-друге, дана азотна суміш характеризується високою універсальністю, адже селітру можна використовувати для усіх видів внесення та підживлення для більшості культур у будь-яких кліматично-ґрунтових зонах.

Що стосується економічних переваг селітри аміачної, то варто відзначити, що у більшості випадків одного кілограма добрива вистачає, щоб забезпечити азотом одну сотку посівної площі. А ціна питання досить невисока. До того ж, селітра аміачна продається як насипом, так і у розфасованому вигляді.

Недоліки: зазвичай нітрат амонію необхідно поєднувати із іншими туками для досягнення максимальної ефективності, проте, все одно — купити аміачну селітру означає вирішити питання азотного голодування культур та отримати у результаті високі урожаї.

Різновиди нітрату амонію

Селітра аміачна часто випускається із різноманітними добавками. Це пояснюється тим, що виробники намагаються створити продукт, який би підходив якомога краще для різних кліматичних зон та вирішення різноманітних задач, що стоять перед аграріями. Отже, існують такі види цього добрива:

  1. Селітра аміачна проста. Була створена найпершою. Повноцінно живить культури азотом. Можна замінити карбамідом.
  2. Селітра марки Б. Має два сорти – перший і другий. Популярна серед садівників та любителів квітів. Чудово підходить для використання на присадибних ділянках та дачах.
  3. Аміачно-калійна. Найкраще застосовувати для весняного внесення під плодові дерева.
  4. Вапняно-аміачна селітра вирізняється тим, що до її складу, окрім азоту, входять ще три важливі елементи – кальцій, магній і калій.