Покращити врожайність – завдання номер один для аграріїв, адже гарний врожай означає, що робота виконана якісно і з любов’ю до землі. А ще – це прибуток, можливість розвиватись і забезпечувати гідною працею та заробітною платою людей.

Недарма кажуть, що азот – це життя. Без нього неможливий ріст та розвиток рослини, саме тому одним із найпопулярніших продуктів ринку мінеральних добрив є селітра аміачна. Універсальність в застосуванні, висока якість, налагоджена система виробництва, унікальна ефективність та належність до сім’ї азотних міндобрив – все це безперечні переваги селітри аміачної.

Який принцип дії селітри аміачної на рослини?

Головну роль  у розвитку живих клітин рослини відіграє хлорофіл, який збагачується азотом за допомогою селітри. Як результат – відбувається збільшення вегетативної маси, збільшення вмісту білка та клейковини. Таким чином, підвищується не тільки продуктивність рослини, а й покращується її якість.

При використанні селітри аміачної амонійний азот, який входить в її склад, повністю поглинається ґрунтом. При цьому нітратний азот нейтралізується, вступаючи в реакцію з катіонами ґрунтового розчину. Якщо на ділянці нанесення селітри існує дефіцит катіонів, то можливе окислення ґрунту (проте, окислення може відбуватись і через накопичення в землі нітратів, що входять у склад амонійного азоту). Саме тому на окислених ґрунтах використання селітри аміачної викликає необхідність в використанні вапняного розчину в пропорції 100 кг вапняної муки на 100 кг міндобрива.

Через високу здатність до розчинення завжди існує ризик того, що селітра аміачна буде розмита за кордон зони, яку треба підживити. Тому добриво потрібно використовувати в час найбільшого росту рослини, особливо в районах, де існує велика вірогідність частих та сильних опадів. Загрозу вимивання даного добрива можна суттєво знизити, якщо розкласти його на землю, а потім гарно полити. До речі, поливати потрібно і тоді, коли селітра аміачна використовується і у вигляді готового розчину.

Щоб підвищити ефективність використання селітри аміачної, варто спробувати спосіб комбінування її з фосфорними і калійними мінеральними добривами. При цьому змішування треба здійснювати безпосередньо перед початком удобрення.

Селітру аміачну використовують не тільки для підживлення рослин, а і для їх захисту від різних хвороб. Особливо це стає актуальним, якщо, наприклад, з року в рік на одній ділянці землі вирощується один і той самий вид рослин (картопля, буряк тощо). Тривале вирощування однієї культури приводить до накоплення у верхніх прошарках ґрунту патогенних мікроорганізмів у великих кількостях, які потім завдають нищівної шкоди рослинам. Для оздоровлення землі і використовується селітра, яка зміцнює імунітет культури та захищає її, починаючи з перших паростків.

Селітру аміачну від найкращих виробників можна придбати  в компанії  «Украгроком». Крім цього, наші спеціалісти нададуть всю необхідну інформацію щодо використання та зберігання мінеральних добрив.