Азот – це основний «будівельний матеріал» для клітин сільськогосподарських культур. Без даного хімічного елементу нормальний розвиток та ріст рослини просто неможливий, а про високий урожай взагалі можна забути. Саме тому практика використання мінеральних добрив, які містять у своєму складі азот, є найбільш поширеною у сільгоспвиробників.

Окремо варто відзначити, що азотовмісні добрива особливе значення мають у овочівництві, допомагаючи зеленій масі рослини зростати більш міцною та здоровою, а самому плоду формуватись красивим та наповненим вітамінами. Підвищений вміст крохмалю, цукристість, білки і навіть насичений яскравий колір овочів – все це напряму залежить від азоту. Одним із найбільш популярних добрив із цим хімічним елементом у якості головного є селітра аміачна. Вона користується попитом як у великих підприємств та фермерських господарств, так і у звичайних дачників та власників присадибних ділянок.

Селітра аміачна та переваги її використання

Дане мінеральне добриво – не нове на агрохімічному ринку, проте завдяки своїм чудовим характеристикам та постійному інтересу зі сторони аграріїв виробляється на багатьох агрохімічних заводах і на території нашої країни, і закордоном. Отже, якими перевагами володіє селітра аміачна?

  1. Універсальність – таке мінеральне добриво використовують практично для усіх овочевих культур, а також для садових насаджень.
  2. Можна застосовувати на будь-яких типах ґрунту, ефективність добрива від цього не постраждає. Крім того, і ґрунти не змінять свого складу (лише на ґрунтах підзолистого типу виникає невеликий ефект підкислення).
  3. Селітра аміачна добре проявляє себе навіть за низьких температур, на відміну від багатьох інших мінеральних добрив, що не здатні «спрацьовувати» на мерзлій землі.
  4. Швидкість дії даного азотного добрива – моментальна, що також відрізняє селітру від подібних хімічних засобів.

Способи внесення селітри аміачної

Для початку – селітру аміачну не можна вносити у якості позакореневого підживлення рослин, адже такий спосіб є небезпечним для культур: селітра спричиняє опіки. З ранньої весни і до середини літа – це терміни, за яких рекомендується вносити дане добриво (це час формування бадилля у овочевих). З іншого боку, друга половина літа – час несприятливий для внесення селітри аміачної, тому що формуються плоди, а укрупнена зелена маса рослини може їх затіняти і не давати нормально розвиватись.

Вказана агрохімія вноситься на достатню глибину, щоб не змивалась дощами або під час штучного поливання. Це можна робити граблями або тоді, коли проводиться розпушування землі навколо культури. Також селітра аміачна може застосовуватись і у розчинах.