Азотні мінеральні добрива – це найбільш потужна група хімікатів, які використовуються у сільському господарстві для підвищення урожайності культур. По-перше, азот відноситься до тих макроелеметів, без яких неможливий ріст та розвиток культурних рослин. По-друге, саме тому азотні хімічні суміші користуються такою популярністю у аграріїв та являються лідерами за попитом на агрохімічному ринку. Серед вказаних добрив варто виділити найбільш важливі — карбамід (сечовину), сульфат амонію, карбамідно-аміачну суміш (КАС), селітру аміачну.

Селітра аміачна: що варто знати?

Дане азотне добриво характеризується високим ступенем універсальності, адже може застосовуватись на будь-яких типах ґрунту для підживлення практично будь-якої культури, починаючи від озимої пшениці і закінчуючи декоративними рослинами. Хоча, звичайно, і в цьому випадку є свої виключення: селітру аміачну небезпечно використовувати для кабачків, патісонів, гарбузів та огірків, тому що в цих культурах під впливом селітри накопичуються шкідливі нітрати.

Селітра аміачна має чудову репутацію серед аграріїв завдяки своїй відмінній водорозчинності та через високий рівень азоту у її складі. Проте, цей вид добрива може бути вибухонебезпечним. Крім того, має свої особливості у зберіганні та транспортуванні, про які обов’язково потрібно знати.

Правила безпеки при зберіганні і перевезенні селітри

  1. Вказане азотне добриво токсичне, тому рівень його концентрації у повітрі не повинен перевищувати відмітку в 10 мг/м3. Пил від селітри аміачної, потрапляючи в організм людини через органи дихання, не принесе особливої шкоди, проте, змішуючись із вологою чи потовиділеннями, може стати причиною дерматитів чи подразнень шкіри.
  2. Купуючи селітру, варто перевірити, щоб упаковка, в якій вона розфасована, була щільно закритою, без поривів.
  3. Селітра зберігається у сухих, добре провітрюваних приміщеннях, захищених від несприятливих погодних умов.
  4. Цей вид підживлення являється пожежонебезпечним, тому його необхідно зберігати окремо від інших добрив. А особливо – від карбаміду. Селітру аміачну можна зберігати на відкритих площах до одного місяця, а взагалі, термін зберігання не може перевищувати півроку.
  5. Транспортувати селітру можливо за допомогою будь-яких транспортних засобів, окрім повітряних. Головне, щоб під час перевезення це добриво було добре захищено від сонця, дощу, вітру, вологого повітря.