Вченими доведено, що на території нашої країни вирощуванням гороху вже займались понад тисячу років тому. Важливість цієї культури важко переоцінити, адже дана зернобобова рослина – це безцінне джерело білка, вуглеводів, жиру, зольних речовин, корисних мікроелементів. Горох використовують як у харчовій промисловості (у нас це в основному консервування зеленого горошку, мука та підсушені боби для каш і супів), так і у тваринництві (у якості прекрасного корму для тварин, який вважається навіть кращим за корм із зернових, тому що містить більше білка та є більш поживним).

Сульфат магнію та його значення для гороху

Взагалі, сульфат магнію є важливим мінеральним добривом не лише для гороху, а й для інших зернобобових культур, адже допомагає насиченню організму рослини такими хімічними елементами як магній і сірка. Роль сірки полягає у тому, що вона сприяє засвоєнню азоту рослиною, а також бере участь у процесі створення амінокислот та поділу клітин. Магній теж потрібний для того, щоб горох легше засвоював фосфор, крім того, даний елемент важливий на всіх етапах синтезу білків рослини.

Окрім того, не варто забувати, що саме добриво – сульфат магнію є універсальним, доступним для рослин та легким у застосуванні видом підживлення. Активізація росту культури, насиченість білками та крохмалями, збільшення цукристості – це все також є результатом застосування даної мінеральної сполуки.

Потреби гороху

Для того, щоб краще зрозуміти потреби даної культури у різноманітних макро- та мікроелементах, необхідно знати про особливості розвитку гороху. По-перше, ця зернобобова рослина має відносно короткий період вегетації. По-друге, характеризується слабо розвиненою кореневою системою. А отже, підживлення гороху має відбуватись вчасно та у великих кількостях. На які різновиди мінеральних добрив варто звернути особливу увагу?

  1. Стимуляція росту кореневої системи – це задача фосфору. Крім того, цей макроелемент відповідає за розвиток кореневих волосків, які є провідниками бульбочкових бактерій. Якщо фосфору недостатньо, то боби погано достигають, формування репродуктивних органів гороху відбувається повільно і кволо.
  2. Стимулювання різних функцій організму культури, підвищення стійкості до посухи, налагодження обміну вуглеводами – все це робить калій.
  3. Кальцій забезпечує збільшення зеленої маси гороху, самих бобів та кореневої системи рослини.