За способом застосування фунгіциди ділять на наступні групи: для обробки насіння і садивного матеріалу (протруйники); для обробки рослин в стадії вегетації, для внесення в грунт; для обробки коренів-бульбоплодів перед закладанням на зберігання.

Фунгіциди для обробки насінневого матеріалу. Протруйники

Це фунгіциди призначені для знезараження чи дезінфекції насіння від хвороб що знаходяться на їх поверхні або всередині насінини. Також протруйники насіння захищають сходи рослин фітопатогенних грибів, що живуть у грунті.

Контактні фунгіциди застосовують для протруювання насіння безпосередньо перед посівом, системні фунгіциди можна використовувати для обробки насіння завчасно, за 1-3 місяці до посіву.

Протруйники насіння застосовуються один раз за вегетацію, тому не мають терміну очікування і кратності обробок.

Обробка рослин у період вегетації.

Цей спосіб є найпоширенішим і дозволяє захищати різні частини рослин, що вегетують, від зараження фітопатогенними грибами і бактеріями, знижують швидкість розвитку і поширення інфекції.

Фунгіциди за складом компонентів ділять на прості — містять одну діючу речовину і складні, що містять дві і більше діючих речовин.

Ефективність дії фунгіцидів під час вегетації залежить від терміну обробки. Його встановлюють на підставі попереднього обстеження посівів або прогнозу розвитку хвороби.

Найчастіше перше обприскування проводять препаратом захисної, профілактичної дії, при появі перших ознак хвороби застосовують препарати лікувальної дії. Інтервал між обробками встановлюють з урахуванням тривалості дії фунгіциду і погодних умов.

Внесення в грунт фунгіцидів. Цей спосіб застосовують рідше, ніж інші. Його головне призначення — придушити фітопатогенні гриби і бактерії, що знаходяться в грунті.

Для внесення в грунт використовують спеціальні препарати, що володіють сильним дією викорінення, а також захисні контактні і системні фунгіциди.

 

Існують різні способи внесення ґрунтових фунгіцидів: 1) суцільне внесення порошкоподібних речовин, з подальшим механічним перемішуванням з верхньому шарі грунту або закладення на певну глибину; 2) внесення фунгіциду з поливом. Ефект дії препарату залежить від розчинності токсичного компонента у воді і його летючості. Тому між внесенням їх у грунт і посівом має пройти час, необхідний для повного хімічного і біологічного розкладання токсину, при сприятливих умовах це 14-21 день.

 

 

Для більш детальної інформації щодо використання фунгіцидів Ви можете проконсультуватися у спеціалістів «Украгроком».