Азот і сірка відіграють важливу роль у розвитку сільськогосподарських культур, впливаючи при цьому позитивно на їхню урожайність. І якщо азот – це макроелемент, який взагалі є найбільш значущим для росту рослин, то сірка відноситься до мікроелементів, яких, здавалося б, культури потребують менше. Проте, доведено, що мікроелементи мають свої інструменти впливу на прискорення та поліпшення розвитку рослин. Саме тому комплексні мінеральні добрива, в яких поєднані макро- та мікроелементи, і користуються такою популярністю у аграріїв завдяки своїй високій ефективності.

Сульфат амонію: фізичні характеристики

Одним із найбільш вживаних та затребуваних вітчизняним сільськогосподарським виробництвом добрив є сульфат амонію. 21% азоту амонійної форми та 24% сірки – саме такий склад цієї суміші і дозволяє говорити про її високу результативність при внесенні під різноманітні сільгоспкультури.

Сульфат амонію має вигляд кристалічної солі білого, жовтуватого чи сірого відтінку. Добре розчиняється у воді. Вирізняється більшою фізіологічною кислотою, ніж, наприклад, аміачна селітра, тому його рекомендовано використовувати на некислих площах, насичених основами (або ж на кислих – з обов’язковим вапнуванням). Застосовувати сульфат амонію можна як навесні, так і восени у вигляді передпосівного чи основного внесення.

Після внесення у ґрунт вказане комплексне добриво швидко розчиняється. Проте, завдяки тому, що амонійна форма азоту не вимивається та на довше затримується  завдяки сорбції у ґрунті, культури мають можливість тривалий час «користуватись» усіма унікальними властивостями даного макроелементу.

Вагомими перевагами сульфату амонію перед іншими, аналогічними добривами є те, що він може бути використаний на забруднених територіях. Крім того, ця азотно-сірчана суміш запобігає накопиченню нітратів у сільгосппродукції в три рази, а також впливає на зменшення вмісту радіонуклідів у культурах у два рази.

Застосування сульфату амонію

Для культур, які частіше від інших страждають на сірчане голодування, сульфат амонію – це ідеальний вибір. Так, наприклад, найбільш ефективним дане міндобриво є для хрестоцвітих, а саме: для ріпаку, суріпиці, гірчиці, ріпи, капусти; для кукурудзи, картоплі, часнику, цибулі, жита, вівса. Доцільно також вносити сульфат амонію під інші культури на ґрунтах, що бідні на сірку.

Звичайно, для українських аграріїв це екзотика і далека реальність, проте сульфат амонію також чудово проявляє себе при внесенні під рис, бавовну, чай, субтропічні культури, що ростуть в умовах високої вологості повітря.