Обираючи для використання у своїй господарській діяльності той чи інший вид мінеральних добрив, сільгоспвиробники керуються наступними критеріями: по-перше, ефективність добрива. Звичайно, необхідно, щоб придбаний тук якомога ліпше впливав на майбутній урожай, а ще краще – на якісний склад продукту, розміри плодів і т.д. По-друге, велике значення має економічність удобрення. Рахувати уміють усі, і якщо ціна питання є занадто високою, то навряд чи доцільно таким мінеральним добривом підживлювати посівні площі та рослини. По-третє, не останню роль для свідомих аграріїв відіграє екологічна безпеки при застосуванні добрив. Треба враховувати, яким саме чином складові частини у такій хімічній суміші впливають на довкілля, на наступні культури у сівозміні, на тварин, людей (через продукти харчування).

Якщо поміркувати та поєднати разом усі вищеперераховані критерії, то стає зрозумілим, чому український сільськогосподарський сектор найчастіше обирає сульфат амонію – добриво, що виготовляється у великих кількостях на українських агрохімічних заводах.

Сульфат амонію: економічна сторона питання

Азот (20%) та сірка (24%) – саме такий склад має сульфат амонію. І перший, і другий елемент відіграють величезну роль у життєзабезпеченні культур, без їх достатньої кількості у ґрунті не можливий нормальний перебіг більшості процесів, які у результаті суттєво впливають на потенціал урожайності.

 Карбамід, КАС (карбамідно-аміачна суміш), селітра аміачна та сульфат амонію – це найпопулярніші азотні добрива, що застосовуються на українських полях. Проте, серед усіх найбільш економічно вигідним є сульфат амонію: вартість одиниці діючої речовини (а це азот) у даному добриві значно нижча від його конкурентів. Крім того, не варто забувати і про сірку, яка входить у четвірку найнеобхідніших елементів живлення культур.

У ході проведення багатьох лабораторних досліджень на виявлення найбільш ефективного азотного добрива, були зроблені висновки, що сульфат амонію ніяким чином не поступається за вказаним показником карбаміду або ж селітрі аміачній. Питання: навіщо тоді платити більше?

Екологічна безпека

Відомо, що азотні добрива можуть нести небезпеку для навколишнього середовища шляхом концентрації шкідливих нітратів. Особливо це проявляється у тих туків, в яких азот присутній у нітратній формі. Що стосується сульфату амонію, то у цьому добриві азот має аміачну форму, швидко засвоюється культурами та добре розчиняється.