Азотні мінеральні добрива – одні із найпопулярніших засобів підживлення рослин у аграрній промисловості в усьому світі. І це не дивно, адже застосування азотних препаратів дає вражаючий ефект розвитку і росту сільгоспкультур, в результаті чого значно підвищується їхня врожайність.

Одним із найбільш поширених азотних мінеральних добрив є сульфат амонію. Варто зазначити, що цей засіб має дві основні переваги: ефективність і відносно невисока вартість. Використовується він для підживлення багатьох рослин, починаючи від картоплі і закінчуючи цитрусовими. Це означає, що даний засіб з успіхом застосовується на різних типах ґрунтів і у різних кліматичних умовах. Важливо, що такий вид мінеральних добрив володіє невисокою міграційною здатністю, — катіон амонію земля поглинає досить активно, і це вберігає його від вимивання. Саме тому сульфат амонію рекомендується застосовувати в тих ґрунтах, де існують високі ризики вимивання азоту через міграційні процеси. Сірка, яка входить до складу даного засобу, дуже важлива для росту всіх видів рослин, адже вона допомагає синтезувати необхідні для культур амінокислоти.

Як отримується сульфат амонію?

В хімічній промисловості даний вид мінеральних добрив можна отримати наступними шляхами:

— через нейтралізацію сірчаної кислоти синтетичним аміаком;

— через застосування аміаку із газу коксових печей для його хімічної реакції з сірчаною кислотою;

— завдяки обробці гіпсу розчинами карбонату амонію;

— при перероблені відходів, які отримуються завдяки виготовленню капролактаму;

— через отримання із димових газів електростанцій і сірчанокислотних заводів.

Сульфат амонію використовується для виробництва:

  • гербіцидів;
  • кормів для галузі тваринництва;
  • будівельної ізоляції.

Вважається, що найбільш потребують підживлення сульфатом амонію культури, яким не вистачає сірки, а саме: рапс, гірчиця, капуста, ріпа, кукурудза, картопля, цибуля, часник, овес. До речі, це міндобриво більш кисле, ніж селітра аміачна, тому потрібно враховувати дану особливість і застосовувати разом із сульфатом амонію вапно.

Сульфат амонію можна застосовувати восени, але в здебільшого його використовують у передпосівний період або як основне міндобриво під час розвитку рослин. Має вигляд кристалічної солі білого, жовтуватого або сірого відтінку.

Спеціалісти компанії «Украгроком» нададуть всю необхідну інформацію щодо норм використання та ефективності застосування сульфату амонію. Звертайтеся, із задоволенням допоможемо!