Сульфат амонію – азотне добриво, яке набуло популярності у сільському господарстві. У південній чорноземної зоні він дає значний ефект для багатьох сільськогосподарських культур. Окрім своєї поживної цінності сірчанокислий амоній дешевше інших азотовмісних добрив. Гарні результати дає внесення сульфату амонію під кормові та зернові культури.

Сульфат амонію підійде для таких рослин:

— рослини, яким потрібна сірка;

— рослини, які потребують амонійної форми азоту;

— рослини, які проростають при слабокислій реакції ґрунтового розчину.

Чудово підходить для підгодівлі в сухому вигляді в період зростання. Середня норма удобрення хімічною речовиною залежить від ґрунту 250-450 г на 10 м. На мінеральне добриво особливо добре реагує картопля. Він  є водорозчинним і в той же час слабо вимивається з ґрунту і рівномірно розподіляється по полю. Підкисляє ґрунт сильніше, ніж багато інших добрива.

Вносити сульфат амонію найкраще навесні під час передпосівної культивації . Це дасть добриву можливість рівномірно розподілитися по полю. Якщо це важкий ґрунт , то добриво можна використовувати в якості основного восени, не побоюючись вимивання азоту. Сірка, що входить до складу сульфату амонію, відіграє важливу роль у забезпеченні життєдіяльності організмів. Це незамінний компонент амінокислот, рослинних олій і вітамінів. Азот речовини добре закріплюється в ґрунті . Мінеральне добриво неможна перемішувати з гашеним вапном , золою, томасшлаком . Склад добрива, та його дія покращують врожайність, та сприяють нарощуванню вегетативної маси. Окрім того, серед переваг – відсутність запаху.

Підживлення сільськогосподарських культур сульфатом амонію також ефективні. При цьому необхідна уважна робота по регулюванню машин для внесення добрив, а також безпосередньо при проведенні підгодівлі . Крім того , хімічна речовина може додаватися в розчин рідких азотних добрив. Використовується для удобрення різноманітних рослин, особливо добре реагують бавовна, рис, чай та ін.

Цікаво, що на чорноземах позитивний вплив сульфату амонію на врожайність сільськогосподарських культур іноді перевершує дію інших форм азотних добрив.

Норми добрива встановлюються за результатами агрохімічних аналізів ґрунту, біологічних особливостей культур та запланованого врожаю.Продукт виробляється сіро-жовтого кольору.