Сучасне сільське господарство активно використовує для підвищення рівня врожайності культур мінеральні добрива. І це не дивно, адже за десятиліття господарської діяльності ґрунти виснажуються, а тому потребують додаткового підживлення важливими мікроелементами та мінералами. Та й самі рослини набагато краще ростуть і розвиваються завдяки добривам, а крім того, поліпшується їхній якісний склад. Азотні добрива вважаються найефективнішими, тому що дефіцит азоту означає загибель культури. Одним із найвідоміших та найпопулярніших азотних добрив є сульфат амонію.

Даний препарат містить до 21% азоту, проте у своєму складі має також і сірку – близько 24%. Сірка міститься у амінокислотах та білках рослини, тому вона є необхідною складовою нормального росту культур. Крім того, при відсутності сірки азот та фосфор погано засвоюються, чим ускладнюється розвиток кореневої системи, пагонів та листя рослин, а особливо тих, що є надчутливими до сірки: рапсу, зернових, картоплі, цукрового буряку та інших овочів.

         Яким чином сульфат амонію впливає на культури?

Варто відзначити, що це мінеральне добриво ефективне протягом усього вегетаційного періоду у рослин. Забезпечуючи культури азотом і сіркою, даний засіб суттєво підвищує їхню врожайність. Проте, не на всі види сільськогосподарських культур сульфат амонію діє однаково:

  • овес, озиме жито та льон мало реагують на підкислюючи дію такого міндобрива;
  • буряк, ячмінь, кукурудза, овес, конопля, пшениця яра реагують на сульфат амонію миттєво;
  • застосування цього препарату для підживлення рапсу, капусти, редису та інших хрестоцвітих є найбільш ефективним, тому що дані культури активно реагують на сірку;
  • найліпше сульфат амонію застосовувати для підвищення врожайності картоплі. В порівнянні з іншими мінеральними добривами, що використовуються для картоплі, сульфат амонію найменше накопичується у культурі у вигляді нітратів, які можуть завдавати шкоди здоров’ю людини.

Застосування сульфату амонію на різних типах ґрунтів

Як вже було зазначено вище, сульфат амонію підкислює землю. Його застосування проявляється по-різному для окремих видів ґрунтів. Так, наприклад, на кислих ґрунтах окислююча дія даного засобу проявляється вже через декілька років. Для того, щоб відрегулювати реакцію ґрунту на внесення сульфату амонію, необхідно перед використанням нейтралізувати препарат або ж проводити вапнування. Для цього на 1 центнер добрива використовують 1,3 центнера вапна.

На чорноземах кислотність підвищується протягом 10-15 років. Проте на врожайність цього типу ґрунту окислення не впливає, адже чорнозем містить багато гумусу, має високу буферність та  володіє швидкісним поглинанням.

Каштановим ґрунтам та сіроземам теж не варто боятись окислення від використання сульфату амонію.

Найбільш ефективний даний препарат на легких ґрунтах при достатній вологості внаслідок слабкої міграційної діяльності амонію.