З кожним роком збільшуються потреби у сільськогосподарській продукції, але яким чином аграріям забезпечити стабільно високу урожайність культур? Відповідь проста: звичайно, за допомогою мінеральних добрив. Використовуючи у господарській діяльності такі хімічні суміші, насичені важливими для життєдіяльності рослин елементами, сільгоспвиробники можуть розраховувати на вагомі «дивіденди» від  своєї праці. Український ринок на сьогоднішній день пропонує велике розмаїття добрив і від вітчизняних виробників, і від закордонних. Найбільш популярними являються карбамід, аміачна селітра, КАС, діамофоска, нітроамофоска, борні добрива, а також сульфат магнію. Про останнє мінеральне добриво поговоримо більш детально.

Сульфат магнію: ефективність, перевірена роками

Вказане добриво має багату історію використання на українських посівних площах і, незважаючи на постійну появу нових пропозицій, утримує позицію лідера. Чому? Тому що, по-перше, магній є невід’ємною частиною оптимального розвитку сільгоспкультур. Даний елемент живлення не лише впливає на збільшення урожайності, а й забезпечує покращення якісних показників продукції (наприклад, збільшує вміст крохмалю, білків, вітаміну С).

По-друге, сульфат магнію – добриво універсальне, економічно вигідне та зручне у використанні. А по-третє, завдяки йому збільшується ефект засвоєння азоту культурами.

Переваги використання

Окрім вищезазначеного, сульфат магнію має ряд переваг, які і дозволяють вважати його результативним вибором для більшості аграрних підприємств країни:

  1. Легко розчиняється у воді, завдяки чому швидше засвоюється культурами.
  2. Магній важливий для процесу фотосинтезу. Крім того, дане добриво допомагає засвоєнню фосфору.
  3. На всіх етапах синтезу білків без магнію неможливо обійтись.
  4. Сульфат магнію у своєму складі містить сірку, яка відповідає за засвоєння азотних мінеральних добрив.
  5. Володіє широким діапазоном використання – сульфат магнію застосовують і для багатьох овочевих культур, і для картоплі, і для важливих технічних рослин.
  6. У бакових сумішах вказане добриво можна суміщати із деякими видами пестицидів. До того ж, сульфат магнію є «ідеальним сусідом» для карбаміду.
  7. Можна використовувати і у відкритому, і у закритому ґрунті.
  8. Його легко зберігати та транспортувати.

Варто відзначити, що використовувати цю мінеральну суміш необхідно для всіх культур, що чутливі до магнієвого та сірчаного голодування.