З кожним роком збільшуються потреби у сільськогосподарській продукції, але яким чином аграріям забезпечити стабільно високу урожайність культур? Відповідь проста: звичайно, за допомогою мінеральних добрив. Використовуючи у господарській діяльності такі хімічні суміші, насичені важливими для життєдіяльності рослин елементами, сільгоспвиробники можуть розраховувати на вагомі «дивіденди» від своєї праці. Український ринок на сьогоднішній день пропонує велике розмаїття добрив і від вітчизняних виробників, і від закордонних. Найбільш популярними являються карбамід, аміачна селітра, КАС, діамофоска, нітроамофоска, борні добрива, а також сульфат магнію. Про останнє мінеральне добриво поговоримо більш детально.
Сульфат магнію: ефективність, перевірена роками
Вказане добриво має багату історію використання на українських посівних площах і, незважаючи на постійну появу нових пропозицій, утримує позицію лідера. Чому? Тому що, по-перше, магній є невід’ємною частиною оптимального розвитку сільгоспкультур. Даний елемент живлення не лише впливає на збільшення урожайності, а й забезпечує покращення якісних показників продукції (наприклад, збільшує вміст крохмалю, білків, вітаміну С).
По-друге, сульфат магнію – добриво універсальне, економічно вигідне та зручне у використанні. А по-третє, завдяки йому збільшується ефект засвоєння азоту культурами.
Переваги використання
Окрім вищезазначеного, сульфат магнію має ряд переваг, які і дозволяють вважати його результативним вибором для більшості аграрних підприємств країни:
- Легко розчиняється у воді, завдяки чому швидше засвоюється культурами.
- Магній важливий для процесу фотосинтезу. Крім того, дане добриво допомагає засвоєнню фосфору.
- На всіх етапах синтезу білків без магнію неможливо обійтись.
- Сульфат магнію у своєму складі містить сірку, яка відповідає за засвоєння азотних мінеральних добрив.
- Володіє широким діапазоном використання – сульфат магнію застосовують і для багатьох овочевих культур, і для картоплі, і для важливих технічних рослин.
- У бакових сумішах вказане добриво можна суміщати із деякими видами пестицидів. До того ж, сульфат магнію є «ідеальним сусідом» для карбаміду.
- Можна використовувати і у відкритому, і у закритому ґрунті.
- Його легко зберігати та транспортувати.
Варто відзначити, що використовувати цю мінеральну суміш необхідно для всіх культур, що чутливі до магнієвого та сірчаного голодування.
Оставить комментарий