Використання мінеральних добрив на сьогоднішній день є важливою частиною технології вирощування будь-якої сільськогосподарської культури. Тому що навіть найбільш родючі ґрунти, якими так славиться наша країна, потребують з часом підживлення макро- та мікроелементами, поживними речовинами, що необхідні для забезпечення оптимального розвитку рослин. В іншому разі – не варто очікувати на високі урожаї і, як наслідок, на прибутковість господарської діяльності.

Магнієве голодування – одне із найтяжчих для культур. В результаті нестачі магнію листя рослин жовтіє, проходять некротичні процеси, гальмується розвиток зеленої маси і, звичайно, все це не найкращим чином відображається на плодоношенні культур. Не дивно, що таке мінеральне добриво як сульфат магнію користується підвищеним попитом у вітчизняних аграріїв.

Сульфат магнію: яким культурам потрібен перш за все?

Позитивно заряджені іони магнію активно приймають участь у процесі фотосинтезу і клітинного харчування рослин, а це означає, що магній необхідний усім зеленим культурам. І якщо для одних магнієве голодування переноситься тяжко, але не призводить до загибелі, то існують культури, для яких відсутність або недостатня кількість магнію автоматично означає повну загибель. Саме для таких рослин ідеальним вирішенням проблеми і є сульфат магнію – добриво, що у своєму складі і містить концентрат даного мікроелементу.

Сульфат магнію сприймається добре такими овочевими культурами як огірки, помідори, картопля. Для останньої, до речі, вказане добриво використовується не тільки на етапі посадки, а й у процесі зав’язування бульб – ним обприскують картопляне бадилля. Окрім того, сульфат магнію застосовують і для підвищення урожайності важливих технічних культур — цукрового буряку, рапсу, хмелю.

Серед переваг цього магнієвмісного добрива варто виділити наступні:

  • швидко та повністю розчиняється у воді;
  • відсутність хлору у складі;
  • використовується у бакових сумішах разом із іншими водорозчинними добривами (окрім солі кальцію) та засобами захисту рослин;
  • можна застосовувати у якості основного, передпосівного, позакореневого внесення.

Сульфат магнію у сільськогосподарському виробництві

Норма внесення вказаного хімічного добрива для злакових культур становить 30-40кг/га; для овочевих та коренеплодів – 60-70кг/га. За результатами лабораторних досліджень встановлено, що сульфат магнію допомагає:

  1. Підвищити урожайність
  2. Покращує зовнішній вигляд продукції, особливо овочів
  3. Позитивно впливає на поліпшення смакових властивостей вирощеної сільгоспсировини: збільшує цукристість у цукрових буряків, підвищує рівень крохмалю у картоплі тощо.