Всі макро- та мікроелементи, необхідні для оптимального розвитку культур, містяться у ґрунті, проте, існує одне «але»: їх може бути недостатня кількість або ж вони знаходяться у важкодоступній формі. Таким чином, виникає голодування культур, результатом якого є зниження продуктивності рослин та погіршення якості вирощеної продукції. І все це не найкращим чином відображається на рентабельності виробничої діяльності сільськогосподарських підприємств.

Мінеральні добрива – це найкращий вихід із описаної ситуації. Завдяки ним досягаються високі результати урожайності. На українському ринку мінеральних добрив найбільшою популярністю користуються наступні: карбамід, сульфат амонію, нітроамофоска, карбамідно-аміачна суміш, сульфат магнію. Про значення для рослин останнього розкажемо більш докладно.

Сульфат магнію (сульфат магния)

Відноситься до комплексних добрив. У своєму складі містить 13% сірки та 17% магнію. Ефективно впливає на ріст та розвиток сільгоспкультур, що в свою чергу, приносить «плоди» у вигляді високих урожаїв. Крім того, сульфат магнію має наступні позитивні особливості:

  1. Не забруднює посівні площі, не накопичується у ґрунті.
  2. Безпечний при транспортуванні та не примхливий у зберіганні. Сульфатом магнію зручно користуватись.
  3. Не злежується, не накопичує вологу.
  4. Має необмежений термін придатності (до речі, окрім сільського господарства, активно використовується у медицині).
  5. Без проблем змішується із іншими водорозчинними добривами та деякими видами хімічних засобів захисту рослин (обов’язковий тест на сумісність).
  6. Ідеально підходить для внесення в умовах як закритого, так і відкритого ґрунту для підживлення широкого спектру культур, починаючи від овочевих і закінчуючи декоративними кімнатними рослинами.

Внесення добрива

Для різних культур визначена оптимальна доза внесення сульфату магнію, яка є найбільш ефективною.

Так, для огірків і помідорів вносять 10 грам добрива на 1 метр квадратний під час передпосівного обробітку або у якості основного внесення. Для позакореневого підживлення – 30 грам на 10 літрів води (здійснюється 2 рази у місяць протягом періоду вегетації через рівні проміжки часу шляхом обприскування).

Капуста, морква, буряк червоний: під час основного внесення – 15 грам на метр квадратний. При цьому сульфат магнію необхідно прикопувати відповідно до рівня розміщення коренеплодів. Позакореневе підживлення також здійснюють через обприскування наземної частини культур у розрахунку 20 грам на 10 літрів води.