Забезпечення оптимальних умов для розвитку сільгоспкультур – це одне із основних завдань аграріїв. І в даному напрямку найважливіше місце посідає мінеральне живлення рослин, адже від нього залежить потенціал майбутнього урожаю, що, в свою чергу, впливає на рентабельність усього виробничого процесу.

На сьогоднішній день найбільш ефективним засобом підвищити урожайність являється використання мінеральних добрив. А серед них великим успіхом користуються насамперед ті, що містять у своєму складі азот, калій, кальцій, фосфор – макроелементи, які відповідають за найбільш важливі процеси життєдіяльності культур. З іншого боку, популярними є і ті комбіновані туки, що складаються із азоту та магнію, фосфору та калію і так далі – тобто із макро- та мікроелементів. Із них окремо варто виділити сульфоамофос – ефективну та універсальну суміш.

Сульфоамофос: склад, переваги

Зазвичай, згадуючи про сульфоамофос, насамперед говорять про його склад як про три надважливі компоненти – азот, фосфор і сірку, проте, такий вид удобрення має і інші складові, а саме: кальцій і магній. І хоча даних мікроелементів міститься у сульфоамофосі у невеликих кількостях – по 0,5%, все ж, вони є потрібним доповненням.

Що стосується переваг використання даного туку, то звертаємо увагу на наступне:

  1. Поліпшує якісний склад продукції – допомагає збільшити кількість білка у зерні, олії у насінні, рапсі та сої.
  2. Збільшує продуктивний потенціал культур.
  3. Сприяє здоровому росту та розвитку рослин.
  4. Допомагає збільшити строк зберігання вирощеного.
  5. Вирівняний гранулометричний склад сульфоамофосу дозволяє культурам легко його засвоювати, від чого збільшується ефективність використання.
  6. Добриво застосовують у будь-яких кліматично-ґрунтових зонах для широкого спектру сільгоспкультур.
  7. Можна використовувати разом із іншими мінеральними добривами, особливо із азотними та калійними в умовах закритого ґрунту.

Важливість сірки

Сульфоамофос як добриво, що містить сірку, найліпше використовувати під культури, які чутливі до нестачі даного хімічного елементу. Мова йде про хрестоцвіті, бобові та олійні рослини.

Сірка відіграє важливу роль у засвоєнні культурами азоту. Крім того, вона являється одним із головних складників білка. Даний елемент збільшує стійкість рослин до вилягання, до ураження грибковими захворюваннями та шкідниками, а також впливає на процеси поділу клітин у рослинах та утворенні молодих тканин.