Картопля являється однією із найбільш популярних культур для наших співвітчизників, адже раціон кожної української родини обов’язково містить страви із картоплі. Тому і не дивно, що наші фермерські господарства та сільгосппідприємства вирощують дану культуру у великих кількостях – вона успішно реалізується та приносить чималий прибуток.

Щоб отримати високі урожаї картоплі, необхідно, окрім боротьби із шкідниками, бур’янами і хворобами, забезпечити її усіма важливими елементами живлення протягом вегетаційного періоду. Це, перш за все, азот, фосфор, калій, магній. Останній із вказаних елементів у доступній для картоплі формі міститься у сульфаті магнію – удобренні, широко відомому аграрному сектору та досить популярному.

Сульфат магнію: плюси використання

Навіщо картоплі магній? Даний елемент відповідає за формування бульб, що, в свою чергу, позначається на загальній урожайності культури. Крім того, магній допомагає посилити синтез крохмалю і також впливає на розміри картоплин. Нейтралізація надлишкової кількості азоту – ще одна із важливих функцій елементу.

Сульфат магнію – добриво, яке ідеально підходить для забезпечення картоплі магнієм. По-перше, вказана хімічна суміш не містить хлору. По-друге, її можна застосовувати не лише при посадці, а й у процесі зав’язування бульб методом обприскування бадилля. По-третє, сульфат магнію добре розчиняється у воді, ним легко користуватись і він швидко засвоюється рослинами.

Важливо: при гострому магнієвому голодуванні та при стресових ситуаціях (низьких температурах повітря, при засухах, коли культура не може засвоювати магній із ґрунту), проводять позакореневі підживлення розчином сульфату магнію (5%) разом із першим обприскуванням проти фітофторозу.

Які удобрення використовують для картоплі?

Гній – це органічне добриво, яке картопля сприймає надзвичайно добре. Його найчастіше вносять під оранку в осінній період. Весною цей вид удобрення менш ефективний. Проте, також величезну роль у формуванні урожаю картоплі відіграють мінеральні добрива, серед яких найбільш потрібними є такі:

  1. Азотні. Азот взагалі вважається головним елементом росту і живлення усіх сільськогосподарських культур. Для картоплі краще обирати азотовмісні добрива, що містять даний елемент у амонійній формі.
  2. Фосфорні. Допомагають розвивати сильну і стійку кореневу систему, впливають на засвоєння азоту, підвищують рівень крохмалю у бульбах.
  3. Калійні. Калій потрібен для розвитку вегетативної маси рослин, а також під час формування і росту бульб. Він стимулює вироблення стійкості бульб проти пошкоджень, допомагає накопичити крохмаль та впливає на зниження рівня розчинних вуглеводів.