На сьогоднішній день посівні площі під ячмінь у нашій державі займають друге місце після озимої пшениці. Пояснюється така популярність даної зернової культури просто – ячмінь широко використовується і у харчовій промисловості, і у якості корму для худоби. Навіть більше: підраховано, що потреба України у ячмені більша, ніж внутрішня пропозиція. А це означає, що сільгоспвиробники будуть і надалі займатись вирощуванням ячменю, тому що такий вид господарської діяльності являється рентабельним.

Що стосується отримання високих урожаїв даної культури, то необхідно прикласти певні зусилля, забезпечивши рослини елементами мінерального живлення протягом усього періоду вегетації. Якщо правильно вносити добрива під ячмінь, то він швидко реагує активним нарощуванням біомаси та збільшенням кущистості. З іншого боку, надмірне удобрення сприяє ранньому виляганню ячменю та змінам у біохімічному складі зерна (що потрібно враховувати, якщо вирощена продукція буде використовуватись для солодової промисловості).

Звичайно, як і більшість зернових культур, ячмінь чудово сприймає органічні добрива, проте, йому також необхідні азот, фосфор, магній, калій, кальцій, сірка, які він може отримати разом із внесенням мінеральних сполук. Які мінеральні добрива найчастіше використовують аграрії для підвищення урожайності ячменю?

Вапняково-аміачна селітра: доведена ефективність

Вказане добриво являється сумішшю азоту, карбонатів та магнію. Його використовують на таких типах ґрунтів як дерново-підзолисті, сірі лісові, тобто ті, що мають підвищену кислотність. Це Полісся та західна частина Лісостепу. Вапняково-аміачна селітра не володіє здатністю підкислювати ґрунт завдяки її нейтральній реакції.

Вапняково-аміачну селітру можна використовувати у якості основного внесення під ячмінь, припосівного та у якості прикореневого підживлення (при цьому обов’язково необхідно загортати добриво у ґрунт).

Окрім ячменю, таке добриво застосовують під наступні культури: буряки цукрові, столові і кормові, пшеницю яру і озиму, кукурудзу, сою, ріпак, соняшник, зернобобові, овочеві.

 Фактори урожайності ячменю

Окрім використання добрив, для ячменю велику роль у формуванні його продуктивності відіграють наступні чинники:

  • попередники;
  • підбір якісного посівного матеріалу;
  • вибір сортів, стійких до несприятливих погодних умов та впливу захворювань і шкідників;
  • правильна обробка посівних площ.