Важливість магнію для цукрових буряків. Сульфат магнію
//Важливість магнію для цукрових буряків. Сульфат магнію

Важливість магнію для цукрових буряків. Сульфат магнію

Цукрові буряки вважаються вибагливими до родючості та типу ґрунту, тому роль удобрення цієї культури для підвищення її урожайності надзвичайно висока. На сьогоднішній день третина сільгоспвиробників України займається вирощуванням даного коренеплоду, а для більшості з них буряк є основним видом діяльності, який забезпечує рентабельність та розвиток підприємства.

Головною особливістю підживлення цукрових буряків є те, що протягом усього вегетаційного періоду вказана культура споживає різні кількості макро- та мікроелементів. Так, виділяються три умовні періоди розвитку цієї рослини: перший характеризується формуванням листкового апарату; другий – активним ростом коренеплоду; останній – накопиченням цукристості. На першому етапі розвитку, коли буряк має слабо розвинену кореневу систему, у ґрунті, безпосередньо біля проростаючого насіння, повинні бути присутні у відносно невеликих кількостях азот, калій, фосфор. Азот на другому етапі відіграє головну роль, від його достатньої кількості залежить розмір коренеплоду і увесь урожай загалом. Проте, під час накопичення цукру, навпаки, азоту потрібно небагато, інакше цукристість постраждає.

Сульфат магнію у системі підживлення буряків

Здавалося б, на перший погляд, головну роль для кожної культури відіграють макроелементи, проте у ході проведених досліджень виявлено, що мікроелементи для формування плодів та розвитку рослин мають не менше значення. Один із таких елементів – це магній, який для вітчизняних аграріїв доступний у вигляді високоефективного мінерального добрива – сульфаті магнію. Чому варто обрати саме цю хімічну суміш?

По-перше, сульфат магнію – це універсальність. Його можна використовувати для надзвичайно широкого спектру культур. По-друге, він прекрасно впливає на збільшення урожаю та на підвищення його якості. Розвиток нових пагонів, поява більшої кількості плодів, які мають насичений смак, — це все можна виділити як позитивні наслідки застосування сульфату магнію.

Роль магнію у розвитку цукрових буряків

  1. Магній входить до хлорофілу(в якому, до речі, міститься від 15 до 30% усього магнію, що засвоює культура), приймає участь у процесі фотосинтезу.
  2. Допомагає активувати ферменти, що відіграють важливу роль у білковому та вуглеводному обміні.
  3. Переміщення фосфору по культурі, трансформація азоту у білок, забезпечення процесів дихання рослини – все це також відбувається за активної участі магнію.

 

 

2019-03-29T13:59:52+00:0012. 07. 2016|

Оставить комментарий