Підживлення рослин – це обов’язковий елемент на шляху до отримання гарного врожаю. Аби Ваша земля сповна нагородила Вас, варто пам’ятати, що і вона потребує постійного догляду. Без фосфору, калію, азоту, кальцію, сірки та інших хімічних елементів ґрунт буде бідним і не забезпечить вас врожаєм. Нажаль, з сучасним становищем екології розраховувати лише на природні добрива не варто, позитивний результат навряд буде досягнутий. Варто відмітити, що майже вся таблиця Менделєєва є кормом для рослин, а тому уникнути підкормки складно. Купити добрива означає вберегти себе від неврожаю.

 

Види мінеральних добрив. Переваги застосування

Деякі ґрунти (зокрема, глинисті) бідні марганцем і залізом, десь не вистачає міді і цинку, а деякі (наприклад, пісковики) бідні азотом і калієм. Тому купити добрива у будь-якому випадку варто, особливо якщо ви знаєте, що ваша земля потребує якихось хімічних елементів. Добрива поділяються на прості та комплексні. Прості складаються з одного елемента. Наприклад води бувають фосфорні, калійні, азотні. А от до складу комплексних входять одразу декілька видів добрив, подібні поєднання ще називають тукосуміші.

Окрім цього, існують мікродобрива. При використанні мікродобрив велике значення має точне встановлення доз, оскільки не тільки недолік, але і їх надлишок шкідливий для рослин. Правильне застосування мікродобрив оберігає рослини від деяких захворювань (пробкова плямистість яблук, розеткова хвороба тощо.). Впливає на їх ріст і розвиток, на зав’язування плодів (підсилює процеси запліднення, плодоутворення), врожайність і якість плодів.

Кожен з елементів, які входять до мінерального добрива має свої властивості. Азот – впливає на масштаби врожаю, ініціює ріст вегетативної маси та підвищує вміст білка. Фосфор розвиває кореневу систему рослин, гарно впливає н цвітіння та плодовитість. Калій робить рослини стійкішими до морозів, підтримує потрібний рівень води. Без кальцію рослина гине, тому про користь цього елемента дарма й говорити. Магній — важливий мікроелемент, який бере участь у виробленні енергії рослинним організмом. Коли магнію недостатньо, страждає коренева система рослини, але щоб розробити правильну методику внесення добрив, необхідно пам’ятати і про калій. Дефіцит магнію (Мg) негативно впливає на врожайність. Потреба різних культур в магнії вказана в таблиці. А от, до прикладу, сірка взагалі незамінний елемент у процесі росту рослини, сірковий голод рослини покажуть майже одразу. Фермерам слід придивлятися до культур, які вирощують, вони самі скажуть яких елементів не вистачає. Головне вчасно купити добрива та застерегти врожай від можливих втрат.