Для того, щоб мінеральне добриво розкрило весь свій потенціал та спрацювало на 100%, необхідно дотримуватись двох умов: строків внесення та норм внесення. Так, наприклад, при несвоєчасному застосуванні підживлення (мається на увазі певний етап розвитку культури або період сезону) добриво може бути не просто неефективним, а ще й принести шкоду. Те ж саме можна сказати і про норми – при зменшеному дозуванні не варто очікувати на прекрасний результат, а при збільшеному – нітрати можуть накопичуватись у плодах, завдаючи тим самим шкоди майбутньому споживачу.

КАС для озимих

Дане добриво вважається одним із найбільш оптимальних серед усіх азотних хімічних сумішей для внесення під колосові зернові культури і, зокрема, під озимі. Це легко пояснити. По-перше, КАС володіє пролонгованою дією, маючи у своєму розпорядженні всі три азотні форми. Таким чином, озимі культури протягом усього вегетаційного періоду отримують надзвичайно цінний азот саме у тій формі, якої потребують на певному етапі свого розвитку. По-друге, КАС має широкий спектр застосування – його використовують як для позакореневого підживлення, так і під основне внесення (під час оранки та передпосівної культивації). А ще – після висіву та для внесення у поверхневі шари ґрунту.

Щодо економічних переваг даного азотного добрива, то варто виділити наступне: КАС комбінують з регуляторами росту, іншими мінеральними добривами, гербіцидами, фунгіцидами та інсектицидами. Така сумісність допомагає аграріям економити  час і кошти на їх внесення.

Особливості внесення карбамідно-аміачної суміші

  1. Щільність вказаного добрива напряму залежить від температури повітря, тому перед внесенням треба обов’язково проводити тестування, щоб визначити точну дозу на даний момент.
  2. КАС можна застосовувати разом із водою для поливу. Окрім того, для внесення цього добрива використовують і авіаційну техніку.
  3. Вперше озимі культури підживлюють даною сумішшю навесні, після сходження снігу та перед регенерацією вегетації рослин. Норма – 30-60кг КАС на один гектар.
  4. Наступне внесення відбувається у період, коли закінчується кущення озимих. Цього разу норма становить 15-20кг добрива на один гектар, при чому КАС необхідно розбавляти водою у співвідношенні 1:1. Надалі збільшувати норму внесення недоцільно, щоб не провокувати ріст непродуктивних стебел культур.
  5. Пізніше можливе внесення КАС разом із пестицидами у невеликих кількостях (3-5 кг на один гектар) для покращення якісного складу зерна та для підсилення впливу хімічних засобів захисту рослин.