Огірки відносяться до культур непримхливих та здатних давати високі урожаї при досить скромних потребах. Проте, якщо вирощування огірків відбувається у промислових масштабах, необхідно забезпечити цю рослину усіма важливими макро- та мікроелементами, щоб гарантовано отримати прекрасний результат.

Вказаний овоч має наступні характерні якості:

  • не виносить великої кількості елементів із ґрунту;
  • володіє високими темпами засвоєння речовин під час плодоношення – 85% від загального живлення;
  • має слаборозвинену кореневу систему (20-30 см вглибину);
  • найбільш оптимальними типами ґрунту для огірка вважаються родючі легкі та середні за гранулометричним складом площі, які володіють високим вмістом рухомих сполук елементів живлення;
  • для огірка необхідно, щоб ґрунт добре прогрівався навесні та мав високий рівень провітрюваності.

Органічні та мінеральні добрива

Щоб отримати максимально високий урожай огірків, варто забезпечити дану культуру достатньою кількістю мінеральних речовин протягом її вегетаційного періоду. Накопичення мікроелементів повинно відбутися до настання плодоношення. Саме в цей період завдяки концентрації мінералів відбувається активний ріст вегетативної маси огірка, що потім вплине і на розміри овочів, і на їх кількість. Якщо на початкових етапах вегетації огірку не буде вистачати поживних речовин, огудина виросте невеликою, а огірочки будуть дрібними.

Одним із найкращих видів удобрення огірка є внесення органіки – перегною. Саме на гній дана культура реагує досить сильно, проте, використання у невеликих кількостях мінеральних добрив разом із гноєм дасть просто вражаючий ефект.

Мінеральні добрива для огірка – це, перш за все, азот, фосфор та калій. Попередження: необхідно обирати такі хімічні суміші, які не містять хлору, тому що огірки на нього реагують негативно. Одним із способів внесення добрив під огірки є використання їх під час сівби.

Мікроелементи для огірка

Використання мікродобрив для підживлення даної культурної рослини відбувається при необхідності після формування 3-4 листка. Бор, мідь, цинк, магній – всі ці мікроелементи також мають велике значення для утворення смачних та зовнішньо привабливих плодів. Непоганий результат  дає використання тукосумішей, у складі яких присутні як макро- , так і мікроелементи.

Варто відзначити, що і мінеральні, і мікродобрива необхідні огірку не лише для підвищення урожайності, а й для вироблення стійкості до різноманітних негативних чинників: заморозків, грибкових захворювань, деяких видів шкідників.