Підсушування рослин з метою пришвидшення дозрівання плодів в умовах переджнивної кампанії та при високій вологості і забур’яненості називається десикацією. На сьогоднішній день засоби захисту рослин, які створені з метою десикації сільгоспкультур, користуються підвищеним попитом у аграріїв. І це не викликає подиву, адже в останні роки друга половина літа – початок осені характеризуються частими дощами, які негативно впливають на готовність рослин до збирання урожаю. Крім того, і бур’яни у цей час знаходяться у «самому розквіті сил», перешкоджаючи збиральній техніці якісно виконувати свою роботу. Отже, десиканти є важливою та подекуди необхідною частиною виробничої діяльності кожного сільськогосподарського підприємства.

Засоби захисту рослин для десикації: механізм впливу

Варто відзначити, що сьогодні хімічні засоби захисту рослин, метою яких є десикація, найчастіше виготовляють на основі діючих речовин дикват, гліфосат, глюфосинат амонію. Десиканти, як правило, використовують для пришвидшення дозрівання наступних культур: соняшнику, сої, льону, рису, гороху, пшениці, картоплі, конюшини, люцерни, насінників цукрових буряків за 7-10 днів до орієнтовного збирання урожаю. Такі агрохімікати впливають на фотосинтез, метаболізм та загальний стан культури, клітини якої зневоднюються і, таким чином, відбувається всихання рослини та дозрівання її плодів.

Важливо, що застосування хімічних препаратів, спрямованих на десикацію, не має жодних негативних наслідків, адже:

  • такі засоби діють контактно, тобто не проникають усередину культур, а працюють виключно на поверхні оброблених рослин;
  • ризик хімічного впливу рівнозначний нулю ще й через те, що дескикація відбувається на пізніх етапах росту культур, коли плоди практично готові до збирання та вже не розвиваються.

Переваги використання даних засобів захисту рослин:

  1. Підвищується якість урожаю та майбутнього посадкового матеріалу.
  2. Продукція довше зберігається узимку.
  3. Відбувається знищення небажаної рослинності, тобто проводиться очищення посівних площ.

Грінфорт ДК 150

Вказаний засіб належить до лінійки пестицидів від торгової марки «Грінфорт», яка займається розробкою та виробництвом агрохімікатів високої якості та помірної вартості. Всі препарати ТМ «Грінфорт» мають «українську прописку» і створені насамперед для вітчизняних сільгоспвиробників.

Що стосується десиканту Грінфорт ДК 150, то про нього необхідно сказати наступне: діюча речовина засобу – дикват. Його варто застосовувати для підсушування зернових, соняшнику, маку, зернобобових, ріпаку.