Сучасне сільське господарство – добре розвинений бізнес, що має високі стандарти та економічні пріоритети. Тваринництво, овочівництво, величезні площі фруктових та виноградних садів, вирощування зернових та інших технічних і кормових культур – все це частини цілого, що взаємодоповнюють одне одного. Одним із найбільш пріоритетних напрямків діяльності сільськогосподарського виробництва на сьогоднішній день є аграрна галузь. А в ній не обходиться без проблем: небажана рослинність, шкідливі комахи, грибкові захворювання, кліщі, гризуни – такі негативні фактори вкрай небезпечні для майбутніх урожаїв, якщо вчасно їх не ліквідувати і не проводити профілактичної роботи. На щастя, існує ефективне рішення.

Засоби захисту рослин: розвиток на сучасному етапі

Швидко діють, мають високу ефективність, зручні, достатньо безпечні (при правильному використанні), непримхливі у зберіганні та прості у транспортуванні, а найголовніше, економічно вигідні – це основні переваги хімічних засобів захисту рослин, які на даний момент використовуються у сільському господарстві у всьому світі у переважній більшості. Такі препарати, виготовлені на сучасному обладнанні за допомогою різноманітних хімічних речовин, називають пестицидами. Розрізняють наступні види пестицидних засобів:

  • гербіциди;
  • інсектициди;
  • фунгіциди;
  • протруйники;
  • акарициди;
  • десиканти.

Звичайно, цей перелік не є вичерпним. Ми лише назвали найбільш популярні хімічні засоби захисту рослин. І якщо про гербіциди знають практично усі, то широкому колу людей мало відомо, що таке десиканти.

Переваги використання десикантів

Десикація (з латині перекладається як «висушування») – це спосіб підсушування культур з метою пришвидшення їхнього достигання. Крім того, це також забезпечення полегшеного збирання урожаю, що особливо актуально за умов густої забур’яненості полів та при підвищеній вологості повітря. Чому варто використовувати десиканти?

  1. Своєчасне застосування даних хімічних препаратів дає можливість значно підвищити якість плодів та насіння, а також забезпечити їхнє краще зберігання у зимовий період. Це відбувається за рахунок зниження вологості.
  2. Десиканти дозволяють аграріям чітко спланувати графік проведення жнив. Особливо це необхідно, якщо погіршились погодні умови або через інші господарські проблеми.
  3. Деякі із цих засобів можуть проявляти інсектицидні та фунгіцидні властивості, захищаючи культури від грибкових патогенів та шкідників як у поточному сезоні, так і у наступних.