Захист рослин – це основа сільськогосподарського виробництва, без якої сьогодні неможливо уявити дану галузь. Бур’яни, гризуни, кліщі, комахи-шкідники, грибкові захворювання, несприятливі погодні умови та недостатня кількість мінеральних речовин у ґрунтах —  перелік проблем аграрного сектору можна продовжувати ще довго. Добре, що сучасна агрохімічна промисловість пропонує ефективні, безпечні та надійні препарати, що суттєво полегшують життя аграріям та допомагають отримувати високі урожаї.

Засоби захисту рослин: основні різновиди

Як захистити культурні рослини від негативних факторів, що супроводжують їхній розвиток? Це питання виникло, напевне, паралельно із самим землеробством, тобто доволі давно. І якщо ще 100-200 років тому сільське господарство користувалось органічними методами збереження майбутніх плодів, фруктів, овочів, зерна та насіння, то сьогодні безперечне лідерство отримали хімічні засоби захисту рослин, які ще носять назву пестициди. Їх поділяють за напрямками впливу: так, гербіциди відповідають за знищення небажаної рослинності, інсектициди допомагають у боротьбі із шкідниками, акарициди вбивають кліщів, а фунгіциди контролюють грибкові захворювання культурних рослин.

Фунгіциди: класифікація

Цей різновид засобів захисту рослин використовують як для профілактики хвороб культур, так і для знищення патогенних грибів після того, як рослина вже захворіла. Фунгіциди розрізняють за:

 1. Характером розповсюдження поділяються на
 • контактні – впливають на гриб лише при безпосередньому потраплянні на нього. Залежні від погодних умов;
 • системні – здатні проникати всередину рослини та переміщатись по її органах, знищуючи при цьому збудники захворювання незалежно від того, де вони знаходяться. Тривалість дії таких препаратів обумовлена властивостями діючої речовини, а також особливостями розвитку кожної окремої культури.
 1. Характером дії:
 • лікувальні;
 • зміцнюючі імунітет рослин;
 • захисні (або профілактичні).

 

 1. Характером застосування:
 • протруйники – використовуються для профілактичних цілей. Ними обробляють посадковий матеріал (насіння, зерно), щоб уникнути можливих проблем;
 • засоби, що використовуються у період вегетації рослин та захищають від різноманітних грибкових патогенів;
 • препарати, які застосовують у період спокою рослин (тобто взимку) для знищення хвороб, які у майбутньому можуть стати загрозою для росту культур.