Знищення майбутнього урожаю, перенесення грибкових та вірусних захворювань культур, псування товарного вигляду продукції – це лише невелика частина негативних наслідків, які приносять із собою комахи-шкідники, з’являючись на посівах та завдаючи аграріям клопоту. За підрахунками фахівців, в залежності від рослини та від виду шкідника, останній може знизити урожай від 10 до 100%. І якщо народні та господарські методи боротьби із жуками та їх личинками не допомагають, на допомогу приходять інсектициди.

Засоби захисту рослин проти шкідливих комах

Вказану групу пестицидів використовують у всіх куточках світу для захисту не лише сільськогосподарських культур, а й плодових садів, ягідників, виноградників. Інсектициди характеризуються високою результативністю, швидкістю знищення та ефективністю. Жоден інший спосіб боротьби із комахами за цими показниками не зрівняється із хімічними препаратами.

Засоби захисту рослин, які створені для контролю комах, в залежності від способу проникнення у жуків, поділяють на:

  • контактні інсектициди – починають діяти після того, як препарат безпосередньо потрапив на комаху (тобто при контакті). Плюси: здатні швидко знищувати шкідників. Мінуси: залежать від випадання опадів; охоплюють своїм впливом лише ті частини рослини, на які засіб потрапив;
  • кишкові – вбивають комах тоді, коли активна хімічна речовина потрапляє у кишечник жуків;
  • системні інсектициди – вражають шкідників після того, як відбувається процес живлення отруєними частинами рослини. Здатні переміщуватись по судинній системі комах. Переваги:залишаються на культурах навіть після дощу, адже швидко всмоктуються у зелені органи рослин.

Крім того, виділяють засоби суцільної дії, які володіють універсальністю та застосовуються для знищення широкого спектру комах, та препарати вибіркової дії, що створені для контролю певного виду шкідників.

Чи безпечно використовувати інсектициди?

Дані засоби захисту рослин володіють різним ступенем токсичності та мають різні класи небезпеки. Застосовувати їх необхідно лише у найбільш критичних випадках, коли інші способи контролю комах не допомагають. Небезпечними для людини інсектициди є у тому разі, коли при їх застосуванні не дотримуватись інструкції та не захищати себе за допомогою спецодягу, масок і т.д.

На сьогоднішній день прогресивні країни світу намагаються зменшити обсяги виробництва неорганічних небезпечних інсектицидів за рахунок новітніх розробок. Так, все більшої популярності набувають органічні засоби, що захищають культури від комах-шкідників.