Ретельний догляд за посівами сільгоспкультур зі сторони аграріїв – це запорука отримання високих результатів у вигляді хорошої урожайності. В свою чергу, врожай означає забезпечення рентабельності виробничого процесу, економічну стабільність та процвітання. Останніми роками ефективний догляд за культурними рослинами обов’язково включає в себе використання засобів захисту рослин, а особливо хімічних, які мають назву пестициди. Така тенденція пояснюється тим, що завдяки хімічним препаратам вдається швидко та надійно подолати ряд негативних чинників, які супроводжують розвиток культур, а саме: бур’яни, комах-шкідників, вірусні та грибкові захворювання культур, гризунів, кліщів тощо.

Засоби захисту рослин: як зберігати?

Хімія, що згубно впливає на живі організми, не може бути цілком безпечною для здоров’я людини та навколишнього середовища. Саме тому потрібно суворо дотримуватись певних правил безпеки при зберіганні хімічних засобів захисту рослин.

  1. Перед тим, як пестициди завозяться на територію сільськогосподарського підприємства, мають бути проведені підготовчі роботи: навчено персонал, як поводитись із хімією, закуплено засоби індивідуального захисту, виділено спеціальне складське приміщення, відокремлене від інших споруд. До речі, за діючим законодавством у такого приміщення повинен бути паспорт, затверджений станцією захисту рослин та узгоджений із санепідемстанцією.
  2. Відстань не менше ніж 200 метрів – це обов’язковий бар’єр, що розмежовує приміщення для зберігання і розведення сумішей засобів захисту рослин від житлових будинків, тваринницьких приміщень, джерел водопостачання. Крім того, такий склад має знаходитись на відстані не менше ніж 2000 метрів від водоймищ.
  3. Приміщення для зберігання хімічних препаратів повинне бути просторим, забезпеченими вентиляцією, надійним дахом та цементованою рівною підлогою. Воно також має складатись із декількох просторових частин:окремо місце для зберігання документації, засобів індивідуального захисту, аптечки, мила і води та окремо місце безпосередньо зберігання та відпуску пестицидів.

Видача засобів, що сприяють захисту культур

По-перше, за зберігання та видачу хімікатів має відповідати одна (чи декілька) людина – комірник. В його посадові обов’язки включаються пункти по прийому пестицидів, правильному зберіганню, паспортизації, стеження за цілісністю тари, проведення прибирань та знезаражень приміщення. По-друге, неприпустимо, щоб на складі знаходились сторонні. По-третє, перед початком відпуску пестицидів необхідно провітрити приміщення протягом півгодини. Відпуск проводиться з використанням засобів індивідуального захисту, при цьому ведеться обліковий журнал.