Поєднання суміші водних розчинів карбаміду та селітри аміачної – це і є КАС. Найголовнішою перевагою даного мінерального добрива перед іншими засобами живлення рослин являється вміст трьох форм азоту – нітратної, амідної і амонійної. Таким чином, КАС дає можливість забезпечувати культури азотом тривалий час. Окрім того, собівартість азоту у складі КАС є найбільш доступною у порівнянні із іншими азотними добривами, адже при внесенні КАС втрачається до 10% азоту, в той час, як при внесенні гранульованих засобів втрати можуть сягати 30-40%.

Переваги водного розчину КАС:

  • внесення водного розчину КАС більш рівномірне, ніж гранульованих препаратів;
  • КАС можна змішувати у бакових сумішах із пестицидами. Така поєднуваність дозволяє скоротити кількість проведення робіт для догляду за одним видом посівів;
  • ефективно використовувати як для кореневого, так і позакореневого живлення культур. При цьому в залежності від етапу розвитку рослини та погодних умов можна розводити (або не розводити) розчин КАС водою;
  • застосування КАС прекрасно поєднується із внесенням мікроелементів.

Яким чином можна використовувати КАС?

По-перше, дане міндобриво застосовується восени під основне оброблення землі. По-друге, весною, під час передпосівного обробітку. І, по-третє, у будь-яку фазу вегетації культур для кореневого та позакореневого живлення. Норми внесення та дозування КАС залежать від типу культури, періоду та способу використання, від попередньо внесених засобів захисту рослин та мінеральних добрив, від температури повітря і т.д. При цьому ніяких особливих обмежень у використанні КАС не існує.

Найкраще проводити позакореневе живлення КАС у вранішній (за відсутності ранкової роси) та у вечірні години. Прохолодна або пахмурна погода дозволяє проводити підживлення даним міндобривом протягом дня. Низька відносна вологість повітря, температура вища за 20ºС, висока активність сонця – це все фактори, при яких не можна проводити підживлення культур карбідно-аміачною сумішшю. Інакше можливі опіки листя рослин. Найбільшу схильність до опіків має молоде листя.

Після проходження сильного дощу або після високої роси використовувати КАС не рекомендовано, тому що волога впливає на структуру листя культур, роблячи їх більш чутливими. Саме тому обприскування необхідно здійснювати лише після повного висихання листя. Вносити КАС разом із гербіцидами краще надвечір через те, що у нічні години азот поглинається повільніше.