УКРАГРОКОМ

ІНСЕКТИЦИДИ

Компанія «Украгроком» пропонує вам ознайомитися з каталогом високоякісних інсектицидів.
Інсектициди - хімічні засоби, що вбивають комах, їхні яйця (овіциди) і личинки (ларвіціди). Деякі інсектициди активні також проти кліщів (інсектоакарициди) і нематод. Головна галузь застосування інсектицидів - захист сільськогосподарських культур від комах-шкідників.
Інсектициди «Украгроком»
Інсектициди - хімічні засоби, що вбивають комах, їхні яйця (овіциди) і личинки (ларвіціди). Деякі інсектициди активні також проти кліщів (інсектоакарициди) і нематод. Головна галузь застосування інсектицидів - захист сільськогосподарських культур від комах-шкідників. Товарні форми інсектицидів - розчини, концентрати емульсій, що змочується порошки, дусти, аерозольні препарати та ін, Містять крім діючої речовини розчинник, ПАР та інші допоміжні добавки. Від складу і форми препаратів багато в чому залежить ефективність інсектицидів. Асортимент інсектицидів постійно оновлюється. Це пов'язано з появою серед комах рас, стійких (резистентних) до інсектицидів, а також з прагненням до створення препаратів, більш ефективних і безпечних для людей і навколишнього середовища.
Залежно від способу проникнення в організм комахи інсектициди поділяють на:
контактні (всмоктуються через зовнішні покриви при зіткненні)
кишкові (потрапляють при ковтанні)
фуміганти (проникаючі через органи дихання).
Деякі інсектициди (системні) здатні пересуватися по судинній системі рослин, роблячи їх токсичними для комах. Багато інсектицидів токсичні не тільки для комах, але також для людей і теплокровних тварин. Для практичного використання вибирають найбільш безпечні, які швидко руйнуються в організмі теплокровних на нетоксичні або малотоксичні сполуки. Деякі речовини (проінсектициди) перетворюються на інсектициди лише в організмі комах.

До групи інсектицидів входять препарати з різних хімічних класів:
Хімічні:
хлорорганічні (ДДТ, ГХЦГ, Тіодан, Ділором) - екологічно небезпечні препарати з високим рівнем токсичності для теплокровних, з тривалим періодом напіврозпаду, знищують усі види комах.
фосфорорганічні (БІ-58 новий, Базудін, Актеллік, Золон, Волатон, Дурсбан, Пірінекс) - високотоксичні препарати з періодом напіврозпаду більше 1 місяця, тому застосовувати їх потрібно на початку вегетації рослин. Не вибіркові, знищують як шкідливих, так і корисних комах. Дія їх не залежить від температурного режиму, що підвищує їх надійність. Добре комбінуються з іншими препаратами. В даний час вони знаходять все менше застосування і поступово витісняються більш безпечними препаратами з інших груп.
піретроїди (Карате, Децис, Шерпа, Штефесін та ін) - Препарати повноЇ дії знищують як шкідливих, так і корисних комах. Швидко розкладаються в навколишньому середовищі, особливо в спекотну суху сонячну погоду під дією ультрафіолетового випромінювання. Саме тому піретроїди краще використовувати у вечірній і нічний час або в похмурі дні. Через здатність швидко розкладатися цю групу препаратів можна використовувати і в другій половині вегетації рослин під час дозрівання плодів. Добре зарекомендували себе й суміші піретроїдів з фосфорорганічними препаратами, взяті в половинних дозах. Однак піретроїди володіють великим недоліком - звиканням у знищуваних організмів до цього класу сполук після декількох повторних застосувань.
Нейротоксичні:

нікотиноїди (Регент, Банкол, Моспілан). Інсектициди нового покоління з низькою токсичністю, ніж у попередніх груп. Мають контактно-кишкової дії, діють на центральну нервову систему комахи або на окремі нервові вузли. Наприклад, Банкол викликає параліч органів живлення, і шкідник гине від голоду.

неонікотиноїди (Актара, Конфідор, Каліпсо) мають системну дію, добре рухаються в рослині, можуть проникати з грунту через кореневу систему (коренево-системна акропетальна дія), тому їх можна вносити з крапельним зрошенням. Мають вибіркову дію (не діють на метеликів і гусениць), ефективні проти сисних комах і жуків. Нешкідливі для бджіл. Не токсичні для рослин. Мають тривалий період захисту (до 6 тижнів). Ефективність препаратів не залежить від перепадів температури і вологості. Є базовими для інтегрованого захисту.

Феромони і регулятори росту комах.

До них відносять велику групу гормональних препаратів-регуляторів росту комах (РРК), які діляться на дві підгрупи:

інгібітори росту комах (інсегару, Дімілін, Номолт, Аплауд) - викликають загибель комахи під час переходу його з однієї стадії розвитку в іншу;

інгібітори синтезу хітину комах (Матч, Сонет, Рімон) - личинка комахи гине під час линьки, виростаючи з своєї шкіри, тому що під дією препарату не формується нова хітиновий оболонка.

Регулятори росту мають:
  • Тривалий період захисної дії (25-35 днів), що значно скорочує кількість обробок за сезон;
  • Високу селективність (вибірковість), що дає можливість контролювати окремі найбільш шкідливі види комах і бути безпечними для корисної енто-і акарифауни;
  • Овіцидний ефект: з відкладених на оброблену поверхню яєць не народжуються гусениці;
  • Не знищують дорослих комах, але викликають їх стерилізацію;
  • Низьку токсичність препаратів, яка гарантує безпеку для працюючих і навколишнього середовища
  • Спеціальні добавки (протектори) для захисту від сонячної інсоляції та дії високих температур, що забезпечує тривалий захист рослин у спекотну та сонячну погоду.
Обов'язковим елементом застосування цих препаратів є використання феромонних пасток, що дає можливість точно визначити терміни обробок препаратами та необхідність їхнього проведення